Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy élelmiszer raktárba miket...

Egy élelmiszer raktárba miket tennél?

Figyelt kérdés

Szeretnék felhalmozni több évig elálló élelmiszer készletet, de ahogy nézem elég sokminden 2-3 év után lejár. Eddig raktam el rizst, tésztát és pár húskonzervet.


Miket tennél még el?



2013. máj. 4. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Zöldség konzervek és gyümölcs befőttek, tartós tej, egyéb tartós tejtermékek (tejszín, stb.). Liszt, só, cukor.
2013. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Cukor és só annyi van itthon, hogy az amúgy sem tud nagyon elfogyni... Édességet nem szeretem, úgyhogy némi utánajárás után még hozzáírtam a konzerv babot. 4 évig eláll, minden más 1 max 2 évet bír. Rízs 3-at.
2013. máj. 4. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért spájzolsz be ennyi mindent előre?


Sok fűszer eláll évekig,pudingporok,kukorica konzerv,bab konzerv..paradicsom sűrítmények,főzz be lekvárt lassan lehet eper dzsem -et készíteni...

Némely száraztészta is sokáig eláll...

(nekem is van egy kis élelmiszer raktáram,de nem olyan nagy:) )

amit még megtehetsz h az ajtóra vagy valahova egy papírra írd fel h mi van a raktárban,+lejárati dátum,ha valami elfogy lehúzod,ha veszel még valamit felírod rá.

2013. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Paradicsomkonzerv (kockázott stb),sűrített paradicsom, paradicsomlé,

méz,fűszerek,pudingporok,befőttek,

konzerv savanyú káposzta,kukorica...

2013. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attol fugg milyen celra? Ha a "vilagveget" varod, akkor a legrosszabbal kell szamolni, vagyis nem lesz folyo viz, aram, igy a rizst meg a szaraztesztat a hajadra kenheted :)


Mi bab konzervet raktunk el, abbol is tobb felet (vese bab, fekete bab, feher bab stb) ugyanis a bab a legjobb tapanyagtartalmilag. Egy ket gyumi konzerv, hogy a sok babtol ne menj falnak, de a tul sok cukor sem jo es sajnos ezek a gyumi konzervek tele vannak cukorral.


Raktunk meg el Uncle Ben's fele kesz rizs es quinoja kajakat (olyan mint a konzerves, csak ez zacskos csomagolasban van) hidegen is meg lehet enni.


Nalunk van meg ket 20literes flakon ami tele van vizzel, huvos szaraz helyen (ivoviznek) es par havonta lecsereljuk.


Eltehetsz meg olajos magvakat (gyari csomagolt) mandula, dio, mogyoro, viszont a szavatossag lejarata elott hasznald fel ezeket, mert ha megavasodik akkor dobhatod ki.

2013. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!