Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miből mennyit vesztek egy...

Miből mennyit vesztek egy hónapra? (hús, liszt, cukor, rizs, tészta) Hány tagú a család?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vagyunk : ezt igy nem tudom megmondani ,mert attól függ ha valahol pl látok nagyon jó hús akciót akkor lehet ,hogy 4-5 kg is veszek több félét ,és meggy a fagyasztóba . Aztán az is lehet ,hogy 2-3 hétig nem találok jó hús akciót és nem veszek semmit . Ilyenkor a fagyasztóbol élünk .

Rizs : 2kgvan itthon ebböl mindig 1 tartalék

liszt az elég sok mert sokat sütök ,és a házi tésztát is én gyurom. Átlag 6-8 kg .

tészta . van itthon :tarhonya ,spagetti ,penne ,cérnametélt , ezeket ha fogy mindig potolom ebböl is igyekszem úgy vásárolni ,hogy + 1 zacskóval legyen ..

Tudom nem normális ,hogy raktározom ,de mi már sajnos éltünk olyan helyzetben amikor sokat számitott ,hogy van mihez nyúlni a kamrában mert valamelyikünknek nem volt munkája ,és a csekkek voltak az első sorenben ,nem a vásárlás.

Ami még mindig van + tartos tej ,tojás ,burgonya ,hagyma ,

2013. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kamrám, és fagyasztóm úgy néz ki mint aki háborúra készül. De ez azért van mert nem érek rá minden nap bevásárolni, és szeretem ha mindig van miből válogatni.
2013. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:

Lássuk csak:

Húst nem veszek, mert nem is eszem.

Lisztből tönkölybúzalisztet szoktam venni, ha fogyóban van, mert ebből sütünk néha kenyeret. Havi 1-2 kiló elég szokott lenni. Teljeskiőrlésűből havonta-kéthavonta elég egy. Réteslisztet is veszek néha, mert ezt is rakunk a kenyérbe (valamint zabpelyhet vagy amarántot).

Cukrot nem vettem, mióta olvastam William Dufty Cukor blues c. könyvét. Ez kb. 3 éve volt.

Sima rizst emberemlékezet óta nem vettem, ha nagy ritkán veszek, akkor csakis barnarizst. De még kölest is gyakrabban veszek, mint barnarizst.

Tésztából természetesen kizárólag egészségesebbet veszek, általában teljeskiőrlésű tönkölybúzalisztből készültet, de néha előfordul, hogy sima tönkölybúzalisztest.

Amit gyakrabban vásárolok, azok a zöldségek (hetente 2-3-4x), gyümölcsöt pedig szinte minden nap.

Hát így él egy egészségtudatos ember. :)

(Amiket felsoroltál, azon "élelmi"szerek tápértéke konvergál a nullához. Nem csoda, hogy egyre több a beteg és egyre alacsonyabb az átlegéletkor hazánkban...)

2013. máj. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk nincs kamránk, pedig gyerekkoromban emlékszek tele volt, ha más nem lekvárral, befőttel, meg zöldséggel, szalonnával, tojással..

Ha lenne kamrám, az enyém is dugig lenne!

Mivel jelenleg panelben lakunk így, a fagyasztó marad...

Mamáéktól évente kapuk egy fél disznót, és javarészt be tudjuk osztani, nagyon ritkán kell húst vegyünk!

Liszt 2kg, cukor 2kg, Rizs havi fél kg, tészta 1 kg (ebből levestésztát nem veszünk azt is kapjuk), krumpli elmegy úgy 5 kg, fagyasztott borsót szoktam venni úgy havi 1 kg-ot, olaj 2 liter kb. de főzni zsírral főzök ami szintén ingyen van!, a téli hónapokban rengeteg ásványvizet veszünk úgy 6 zsugorral, mert nagyon rossz a vizünk és csak hűtve tudjuk meginni, tej kb. 15 liter!! Ebből mindig tudok csinálni valamit..., el is fogy mindig!

Tojásunk mindig van, szintén mamától! Nyáron rengeteg zöldséget, gyümölcsöt kapunk tőlük, amit általában befőzök, vagy megy a fagyóba!

Hál istennek nagyon sokat tudnak nekünk segíteni, így hús, tojás ezekre egyáltalán nem költünk!

Úgy egy év múlva szeretnénk elmenni, mi is kertesbe és gazdálkodni, mert ugye mamáék se tudnak örökké segíteni...

De hogy őszinte legyek pontosan nem tudom megmondani, mennyit vásárolunk egy hónapra, mert mi többször járunk inkább...


Én is szeretek tartalékolni... bár nem úgy ahogy anyósom tette, hogy tele volt a fagyasztóláda csupa hússal, de ő nem főzött mást csak paprikás krumplit, "mert nincs otthon semmi"!!

Szeretem ha van miből válogatni, ezeken felül szoktunk még sok mindent venni, de ilyen alap dolgok jó ha vannak itthon, mert ha elfogy a pénzünk, vagy rossz időket élünk, akkor is mindig van mit enni!



Egyébként ketten vagyunk a párommal, és most várjuk az első babánkat, majd most változni fog sok minden... :)

2013. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!