Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik még édes lila hagyma?

Létezik még édes lila hagyma?

Figyelt kérdés
Régen olyan finom, gyenge, édeskés lila hagymákat ettem, manapság meg már mind olyan erős, mint ha vöröshagyma lenne! Lehet még valahol kapni, vagy valami külön termesztett lila hagyma fajta, ami nem méreg erős, hanem inkább gyenge és édes? Jóformán az utóbbi 3-4 évben, hiába vettem bármilyet, mind úgy mart, hogy az élvezhetetlen volt. Remélem tudtok segíteni, és találok még finom, édeskés lila hagymát, bár már lehet a bármilyen hagyma jó lenne, ami nem mar, hanem finom ízű!

2013. jún. 10. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, én is pont mostanában gondolkoztam el ezen...

Kaptam nagyon finom házi füstölt szalonnát és jókat falatoztam belőle friss kenyérrel és hagymával...

Ami viszont érthetetlen, hogy a lilahagyma pokoli erős, alig lehet megenni, és pont a hagyományos vöröshagyma ami jóval gyengébb ízű.

Én sem értem, régen egészen biztosan nem így volt.

2013. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rendszeresen édes lila hagymát vásárolok, erőssel még nem is találkoztam.
2013. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor küldhetnél belőle! Van valami neve vagy különleges fajtája? Mert sajnos tényleg nem találok már normálisat.
2013. jún. 11. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Nincs neve. Lilahagyma. A Tescoban is ilyen van meg az út széli árusnál is.
2013. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor vagy jó helyen vásárolsz, vagy oda viszik az összes jót, de én az elmúlt pár évben nem ettem rendese, igazi, édes lila hagymát! Pedig vettem pár helyről! Mind úgy csípett, hogy nem bírtam megenni. Pedig én erős párti vagyok. De a lila hagymának nem ilyennek kellene lenni!
2013. jún. 11. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek is csípnek, bár én meg bírom az erőset, így lehet, hogy nekem fel sem tűnik a csípősség, csak az, hogy édes. Olyan, mint volt.
2013. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is találok édes lilahagymát. De van amikor keserű. Az is nagyon rossz! :/ :( :S
2013. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én hosszú évek óta most vettem finom édeset a lidl-ben..egyébként erőspárti vagyok..
2021. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!