Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen a gluténmentes kenyér?

Milyen a gluténmentes kenyér?

Figyelt kérdés
Életemben először vettem ilyen kenyeret és az volt a benyomásom, hogy átvertek, mert olyan érzésem volt, hogy nem volt friss. Száraz volt, de amikor megmikróztam akkor puha lett. Azért kérdezem, mert azon gondolkodtam, hogy mivel ez más dolgokból készül mint a hétköznapi kenyér lehet, hogy ilyennek kell lennie?Vissza szeretnék menni a boltba, hogy közöljem a nővel, hogy hülye nem vagyok,de nem szeretnék leégni.

2013. jún. 18. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:

A glutén egy olyan fehérje, amit nem minden ember tud megemészteni. Mivel a legtöbb gabona glutént tartalmaz, más állaga lesz tőle a kenyereknek.

Így természetes, hogy nem olyan volt a veknid mint a hagyományosak.

2013. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az állaga más, tömörebb , de nem feltétlen száraz.A boltba már hiába mész vissza ha megetted a kenyeret...
2013. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem ettem meg mindet. :) az oké, hogy a glutén más és nem olyan a gluténmentes kenyér mint a hagyományos, de nem hiszem, hogy ilyen a friss kenyér még akkor sem, ha gluténmentes.
2013. jún. 18. 21:13
 4/8 anonim válasza:
100%

Kicsit régebbi a kérdés, de most akadtam ide.

Én gluténérzékeny vagyok, és van olyan fajta kenyér ami olyan mint a beton csak melegítés után puhul meg(ezek 'olcsóbb' fajta kenyerek) és van amelyik felbontáskor olyan puha mint a sima kenyér(schär márkájú és drágább, 1000Ft felett van 40dkg),


Valószínűleg te azt a fajtát vetted amelyiket melegíteni kell! :)

2013. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos az történt, hogy az egyik ismerősünk is gluténérzékeny és vele beszéltünk.Azt mondta, hogy ezek a kenyerek 1 hónapig jók és az első jobb esetben még a második napon is friss de utána megkeményedik de ehető.ez egy keddi napon történt és a nő azt mondta, hogy ez friss kenyér és azon a napon hozták de közben szombaton meg lejárt és ugye ismerősünk szerint 1 hónapig jó.Szerintem átvert, de amikor visszamentem szinte 3 mondat után felajánlotta, hogy visszaadja a pénzt.Kérdezem én, hogyha nem lett volna sz@ros akkor miért ajánlotta olyan hamar fel a pénzt és még reagálni sem nagyon tudott?!
2013. júl. 18. 16:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 18. 16:54
 7/8 anonim válasza:

szia!

én lisztérzékeny vagyok és nem régen fedeztem fel a spar gluténmentes termékei közt a kenyeret. azt kell, hogy mondjam eddig a legjobb a mit vettem!

hatalmas előnye hogy egyenként be van csomagolva 2-2 szelet kenyér, így nem kell folyton kidobálni a megszáradt kenyeret amit nem eszik meg az ember mert oylan rossz íz íze (én így voltam vele). 1000ft/500g

de nagyon jók az összetevői, sok féle list van benne és a csomag egyik fele lenmagos a másik napraforgó.

2013. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,majd megfogadom. Igazából azért vettem gluténmentes kenyeret, mert barátnőm jött volna hozzám-végül nem jött-és ő nem ehet lisztet. Magamnak nem vettem volna, mert nagyon drága és szeretem a lisztet. :) De köszönöm, ha még egyszer ilyen előadódik biztos, hogy azt fogom megvenni. :)
2013. aug. 26. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!