Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség az aszpartám...

Mi a különbség az aszpartám és az aszparagin között?

Figyelt kérdés

Az utóbbi az előző egyik alkotórésze, de mennyire káros?


Az aszpartamot be is akarták tiltani, vagy be is tiltották, nem tudom... ez elvileg nagyon veszélyes.


És az alkotórészével mi van? Az aszpartámsavval (aszparagin)? Ezzel tömik tele az "Aszpartámmentes formula"-ként hirdetett testépítőszereket is. Az aszpartám egyik alkotóelemével.


Ez mennyire káros? Mi a különbség köztük?



#fehérje #testépítés #protein #fehérjepor #aszpartám #aspartame #aszparagin #asparagine #aspartic-acid #aszpartámsav
2013. júl. 5. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A Guglit hogy nem sikerült használni?


Az aszparaginsav (L-izomer) a 20 fehérjealkotó aminosav egyike, tehát teljesen természetesen része az étrendünknek. Káros? Amennyire a víz kb.

Mivel ez csak egy aminosav, nem édesítő, nem vágom, hogy lehetne édesítő helyett használni. Példa?


Az aszpartám meg eléggé túl van hypeolva. Egyik oldalon ott van, hogy a fenil-alanin, amire bomlik, az okoz gondokat egy ritka betegségben szenvedőknek, meg eleve is bazisokat kéne megenned belőle, hogy bajod lehessen, a másik oldalon meg hogy instant halál... Én speciel nem fosok az aszpartámtól, de ha valaki mégis, hát ne egye, akkor tuti nem árt neki.

2013. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"A Guglit hogy nem sikerült használni?"


Úgy, hogy tudtam, hogy lesz legalább egy b*romarc, aki helyettem kikeresi/megválaszolja.


És tessék, 2 egész órának nem kellett eltelnie hozzá.


Mindenesetre kösz. ;)

2013. júl. 5. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Lám-lám, mit kap a segítőkész ember. Kitehetnéd a neved, hogy több választ ne kapj egy kérdésedre sem, és maradj ilyen ostoba lusta büdös tapló paraszt, mint eddig. Bár ehhez már biztos nincs elég vér a pucádban, megy továbbra is a sunyi kihasználás, de hogy ezt fel is vállald... selejtes vagy :(
2013. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!