Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez milyen fajta tök?

Ez milyen fajta tök?

Figyelt kérdés

A szomszédomtól kaptam, ő azt mondta "Istenreszelte". De rákeresve az nem így néz ki.

És mit lehet belőle csinálni?


[link]



#főzés #tök #istenreszelte
2013. júl. 28. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de még mindig nem tudom, milyen tök...
2013. júl. 28. 16:13
 3/10 anonim válasza:

Buttercup squash (magyarul: Boglárka tök)


Édes és inkább olyan, mint az édes krumpli. Elkészítési módjai a sütés és a vízben főzés. Egész évben terem, de a csúcs–szezon ősztől télig tart.



A téli tökök közé tartozik.


A téli tökök héja nagyon kemény és csak akkor szedik le, ha már teljesen megérik. Hűvös helyen tárolják. A nyári tökkel ellentétben több ideig kell főzni. A téli tökök közé tartozik a boglárka tök, a makk alakú tök és a laskatök.

2013. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az 1-es válaszoló feltett egy linket, amit ha megnyitol, elkezded olvasni, kicsit lentebb görgetve (ahogy haladsz az olvasásban) ott van, mindaz, képpel és infóval, amit tudni lehet róla!


Ha a válaszoló vette a fáradságot, hogy kikotorta, felrakta, akkor te Kedves Kérdező vedd a fáradságot, hogy meg is nézed, mit kaptál válaszként! Világos?

2013. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
köszi kedves utolsó:))) ez igazán jól esett:) igen a 2. is azt másolta be amit be linkeltem:) így már csak tudni fogod kedves kérdező:)))
2013. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Megnéztem, elolvastam, de nem derült ki, melyik az a tök. OK, hogy téli, de milyen????

A boglárka töknél azt írja kicsi. Meg hogy zöld, és szürke csíkok vannak rajta.

Nos az enyém nem kicsi, kb 3-4 kg, és nem csíkos, csak simán sötétzöld, és rücskös felületű. Még nem vágtam szét, nem tudom milyen belül.

2013. júl. 28. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy Istenreszelte tök. Egyszer már ettem is olyat, de nem tudom, hogy egyben milyen volt.

Mi főzeléket csináltuk belőle. Azt mondták, hogy azért hívják "Istenreszelté"-nek, mert a rendes főzőtökkel ellentétben nem szükséges lereszelni, csak nagyobb darabokra vágni, mert a szálai mentén úgyis szétesik, mintha lereszelték volna.

Mondjuk rá, hogy ez meg is valósult. Nem volt rossz az íze, de semmi extra nem volt.

Ennyit kell tudni a mi ismerősünk féle Istenreszelte tökről, de hogy ami a te képeden van az ugyanolyan -e, azt nem tudom.

Remélem segítettem. :)

2013. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

[link]


Abóbora híbrida/Abóbora Japonesa



Abóbora híbrida - ezt beírva a gugliba egy csomó hasonló tök jön ki mint a tied:


[link]


[link]


portugálul: Abóbora híbrida

angolul: Buttercup squash

magyarul: Boglárka tök

2013. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 28. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Istengyalulta tök!
2013. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!