Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi történt a mézemmel? Hűtőbe...

Mi történt a mézemmel? Hűtőbe volt pár napig, és besűrűsödött.

Figyelt kérdés
Betettem a hűtőbe kb 1 hétig ott volt, és szép lassan sűrűbb lett, és tök matt színe lett, ilyen sárgás. Mintha kevésbé finomra őrölt porcukrot öntöttem volna bele. Kivettem és a szekrénybe tettem, hátha visszaáll normálisra de ugyanolyan maradt több nap után is, csak mivel nincs hidegen, jobban kenhető. Mintha becukrosodott volna, vagy nem tudom. Ez normális? Sose raktam még mézet hűtőbe, mindig a polcon volt, csak most nem volt máshol hely.
2013. júl. 29. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, kicsapódott belőle a cukor. Tedd üvegestől forró vízbe, úgy fel lehet melegíteni, és ha visszahül (és szerencséd van), akkor megint méz lesz belőle.
2013. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ez baj vagy nem? attól még meg lehet enni?
2013. júl. 29. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet enni, nincsen semmi baja.
2013. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor jó. köszi a választ, a forróvizeset meg kipróbálom ^^
2013. júl. 29. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj hűtőbe tenni,legalábbis én nem szoktam.

De attól még ugyon olyan ehető :)

2013. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kikristályosodott! Ez természetes folyamat a méznél, ha nem teszed be a hűtőbe akkor is előbb utóbb ilyen lesz, ha nem akácmézről van szó! Nyugodtan lehet fogyasztani, nincs semmi baja! Kristályos állapotában is használhatod. De ha vízfürdőbe teszed akkor újra folyékony lesz! Csak a víz hőmérsékletére figyelj! Ne forrjon, ne legyen forró. Kéz meleg legyen.
2013. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó remek választ adott, de hadd tegyem hozzá, hogy sajnos a boltban vásárolható akácméz is hajlamos a kikristályosodásra. Szóval, ha teheted, a termelőtől vásárolj.
2013. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!