Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Aki már evett duriánt hol vette?

Aki már evett duriánt hol vette?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül nagyjából? tényleg annyira különleges az íze? megéri az árát?

2013. aug. 16. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Duriánból készült olvadós rágót vagy valamilyen puha cukorkát hozott az osztályfőnökünk thaiföldről.

Hát ember én még olyan büdöset nem ettem, de az íze is olyan volt, mintha egy igen lábszagos ember lábát tették volna kultúrával beoltott aludttejbe, és abból készült volna büdössajt.

A gyümölcs maga is egy csomó piacról ki van tiltva, a bűze miatt.


20 emberből egynek ha ízlik, tapasztalatom szerint, ugyanis vittem haza két marékkal, hogy az ismerőseimet szívassam vele. Fel kellett volna venni megkínálásuk után a reakcióikat.

2013. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus válasza:
100%
Az Ázsia centerben van egy zöldséges, ott láttam egyszer. Venni nem mertem :)
2013. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor majd lehet megnézem, talán veszek is csak nem tudom mennyibe kerül nem tudja valaki? nagyon kíváncsi vagyok az ízére, izgat a dolog, de nem akarom hogy ablakon kidobott pénz legyen:/
2013. aug. 17. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet sokkal drágább, mint egy mangó vagy kókusz, vagy bármilyen egzotikus gyümölcs.

Nem kidobott pénz, mert a szeretteid megviccelésére még mindig egy jó dolog :D

2013. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azóta sikerült megkóstolni? venni valahonnan

én az ebayről fogok lehet rendelni, de nem tudom, hogy megbízható-e xd

2014. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akit esetleg érdekel és valamikor rákeres erre a gyümölcsre itt a Gy.K.-n, annak írom ezt.

Én innen szereztem be: [link]

(Kőbányai út 35, Könyves Kálmán krt. kereszteződésénél.)


Volt egészbe is, de mivel annak 2000 ft volt kilója (a gyümölcs meg kb volt vagy 3-4 kg-s és akkora, mint a fejem) ezért úgy gondoltam, ennyit nem ér meg egy kísérlet. Szerencsére volt kis darab, pucolt verzió, fagyasztott, olyan 1000 ft körül.

Az első kellemetlen élmény akkor ért, miután otthon kiolvasztottam. Ahogy engedett föl, úgy lett intenzívebb a szaga is. Az a szag egyszerűen leírhatatlan. Olyan erős szaga van, hogy ki kellett vinnem a lakásból. (Ráadásul ez csak a gyümölcs húsa volt, az egész gyümölcs állítólag 2x ilyen durva.)

Az íze viszont ugyanolyan, mint a szaga. Mintha rothadó hagymát terpentinnel, záptojással, kénnel és párhetes állott szeméttel összeöntöttek volna. Próbáltam valahogy magamba erőszakolni (mert azt mondják, ha megszokja az ember a szagát, akkor egész „jó ízű”) de sajnos mindig visszakívánkozott. Utána még sokáig éreztem azt a kénes-hagymás ízt a számban. Az állaga egyébként lágy, kissé szálas és pépes.

Lehet, hogy sokan kedvelik Ázsiában, minden esetre nekem nem lesz a kedvencem.

2017. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hat én nem Magyarorszagon vettem a duriant de ez a gyümölcs elképesztően finom állítom de az is érdekes hogy meglepetésszerű mert nem tudod előre megmondani hogy milyen ízű lessz meg akkor sem ha mar ettél ilyet mert valamikor péksütis ízű valamikor édesebb valamikor savanyú de az íze mindig finom es szerintem valahonnan szerezz be mert megéri 😊
2017. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!