Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem lehet nálunk foghagy...

Miért nem lehet nálunk foghagyma ízesítésű extaszűz olívaolajat kapni? :S

Figyelt kérdés
Egy csomó nagy helyen kerestem már, mint pl.: Tesco, Spar, Lidl, de sehol sem lehetett venni ilyet. Csak napraforgó olajak voltak, de azok meg szutykok.
2013. nov. 7. 15:27
 1/9 A kérdező kommentje:
*fokhagyma (bocs az elírásért)
2013. nov. 7. 15:28
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
óp
2013. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bumbi02 ***** válasza:
100%

Hoppá, ezt leentereztem.


A legegyszerűbb, ha veszel sima olivaolajat, és teszel bele pár gerezd félig megtört (késlapjával megroppantod) fokhagymát.. Ugyanolyan lesz mint a bolti: )

2013. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Bumbi: de azt ne felejtsd ki belőle, hogy ezt csak frissen kivitelezze, mert ha elteszi állni így, akkor egy gyönyörű botulizmusos ételmérgezést lehet tőle kapni.


Ha fokhagymás olajat szeretne készíteni hosszútávra akkor alaposan kimosott-kiszárított edénybe alaposan kiszárított fokhagymával lehet, mert bármilyen minimális víztartalom botulizmust okozhat hosszútávon, abba pedig bele is lehet halni...

2013. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmiféle botulizmust nem lehet tőle kapni, ha higiénikusan bánsz a hozzávalókkal. Nyilván nem földestől kell beletenni a fokhagymát az olajba.
2013. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha megmosod, megtisztítod, akkor is lehet tőle kapni. De hajrá, akkor kockáztass...
2013. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Vom Fass ilyesmikre specializálódott, bár tudtommal többnyire aromával vannak ízesítve az olajok, de egy próbát megérhet: [link]
2013. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni,ez biztos,mert multkor tevedesbol azt vettem,a natur helyett. Bertolli.
2013. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:

Nem tudom, én még nem haltam meg, és semmilyen fertőzést nem kaptam. Pedig már tettem el bazsalikom levéllel, csili paprikával, és fokhagymával is olajat.


De ha csak nekem volt ezek szerint szerencsém, akkor a kérdezőnek mégse ajánlom.

2013. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!