Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házi, hőkezelés nélküli...

Házi, hőkezelés nélküli tejszínből mi lesz, ha megromlik?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete vettem, akkor édes tejszín volt, finom, friss. Hűtőben tároltam.


Olyan illata van, mint egy közepesen "büdös" sajtnak, de természetesen nincs se tömörítve, se baktériumtenyészettel oltva. Az illata alapján ehetőnek gondolom, megkóstolni még nem mertem - érthető, miért.


Csak olyan válaszolókat várok, akik nem tippelgetnek. Témába vágó linkeknek is örülnék. Előre köszönöm!



2013. dec. 9. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Csodálnám, ha bárki is tudna feltenni linket, hogyan kell kidobni egy adag megromlott tejszínt. Mert én azzal mást nem tudnék kezdeni, és akárki mondhatna nekem ebben a helyzetben akármit: a gyógyszer, vagy a gyomormosás ennél biztosan többe kerül!!!!
2013. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Frissítés: a "romlott" tejszín egy nagy zsírtartalmú tejföl lett, a levegővel érintkező, 2-3 mm vastag réteget lefölözve enyhén savanykás íze és teljesen egészséges illata van. Tulajdonképp finom, de ha tejfölt akarnék, ahhoz kicsit drága a cucc.
2013. dec. 9. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ilyenből lehet vajat csinálni. Házi tejszínből tuti, azt már próbáltam. Belerakod a zsíros részét egy befőttesüvegbe és elkezded rázni..rázni..rázni. Vagy 20perc után, össze fog állni elvileg a sárga vaj egy darabbá. Nincs ennek se önmagában jó íze, de fel lehet használni sütikbe akár le is fagyaszthatod és később is.
2013. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!