Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vettem egy kakaót amin azt...

Tip top kérdése:

Vettem egy kakaót amin azt irta, hogy 100% kakaót tartalmaz, ám amikor elolvastam az összetevőket, a következőket olvastam:nyomokban tartalmazhat szóját, tejet, mogyorót, diót, búzát. Ez hogy létezik? Mi az ami kakaó ezek után?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 18:34
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
97%
Ez nem azt jelenti, hogy van benne, vagy hogy te megerzed majd. Azert van rajta, mert ha valaki allergias ezekre, akkor az eletebe kerulhet 2 deci kakao. (Nem vicc, nezz utana!) Gyakorlatban pedig azt jelenti, hogy az uzemben, ahol csomagoljak, nem csak kakao keszul, lehet epp ugyanazon a gyartosoron ment at elotte a sosmogyoro, vagy csomagolas kozben ez-az ottmaradt a zsakokban, es daralasnal belekerult, ezert tuntetik fel.
2014. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

A nyomokban kb. 0,1% alatti vagy kevesebbet jelent.

És talán a világon semmi sem létezik, ami tisztán az, mindig van benne szennyeződés (ebben az értelemben minden szennyező, ami nem az alapanyag), csupán tized, század, ezred stb. kérdése, hogy számszerűsíthető legyen.

Jó az a kakaó...

2014. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%

Ééédes istenem, az emberi butaság.... -.-

A gyár, ahol készült, feldolgoz ilyen termékeket is, és mivel allergének fel kell rajt tüntetni. Nem biztos, hogy belekerült, de belekerülhetett, max. kb. egy morzsa mogyoró vagy egy csepp tej. Érted? Sikerült felfogni??? Vagy magyarázzam még egy kicsit?

2014. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!