Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tartós kenyér meddig áll el?

A tartós kenyér meddig áll el?

Figyelt kérdés

Sosem vettem még tartós kenyeret, de mos szükségem lenne rá.

Ezeknek általában mennyi a szavatossági idejük?


2014. febr. 19. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több hét is lehet (ha nem áll rég a boltban)
2014. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
sose hallottam ilyenről.....a bolti kenyér is ha légmentesen van csomagolva,3-4 napig még ehető...
2014. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mélyhűtőben tartod, akár 1 évig is. Mindig csak annyi szeletet vegyél ki a zacskóból, amennyit aznap megeszel.
2014. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a mélyhűtóben addig tarthatom ameddig akarom, ilyet szoktam is, ehhez nem is kell tartós kenyér, mert ez frissel (is) működik.

De most olyan helyre megyek, ahol nemhogy mélyhűtó, még hűtó sem biztos, hogy lesz.

Ezért érdeklődöm kifejezetten a tartós kenyér iránt.

2014. febr. 19. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rá van írva, hogy meddig jó, általában 1 hét. De nézd meg mindenképpen, mert sokszor van több fajta dátumú is, azt vedd meg, ami a legtovább eláll.

Én úgy vettem észre, hogy a feltüntetett lejárati idő után nem is bírják nagyon tovább, mert utána bepenészesedik.

Szóval keress olyat, aminek még jó sokáig van szavatossága.

Illetve vehetsz kicsit, ami biztosan elfogy addigra, mire lejár.

2014. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Általában a tartós kenyérből is a drágább vált be nekem mert az tovább bírta, de persze van kivétel, ha légmentesen zárod akkor 1hét kb.
2014. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a szavatosság mindenre felbontás előtt érvényes.

engem annyira nem zavar, ha szárad, meg pirítóst szoktam csinálni, ezért a zacsit legtöbbször nyitva hagyom. így kevésbé fog penészedni is.

fagyasztani amúgy én is szoktam mindenféle kenyeret.

2014. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gyugyuka1 válasza:
Pár hónapja vettem Horvátban tartós toast kenyeret. 3-4 hete ettem meg a felét, tegnap meg a maradékot. Nem volt vele semmi gond. Egy kicsit szikkadt, ehető volt. semmi penész.
dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!