Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért lesz rossz ízük az...

Miért lesz rossz ízük az ételeknek, ha megmikrózom őket?

Figyelt kérdés
Vagy csak beképzelem, hogy rosszabb az íze bárminek ha miután a hütőben állt megmikrózom?

2014. febr. 26. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem. én is szoktam érezni ,de nem tudom mitől lehet. én arra gondoltam ,hogy az étel amit megmikrózunk az már nem friss ,és ezért veszit az élvezeti értékéből.
2014. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve már nem olyan a kaja, ha hűtő után melegíti az ember. Én már nem érzem a különbséget, annyit tehetsz, hogy vársz pár percet melegítés után, ami egyébként is javasolt mikrózáskor, vagy rakj be egy pohár vizet is, így nem fog kiszáradni a kaja.

A rendszeres mikrótakarítás sem árt, mégha nem is látod, hogy koszos lenne, attól még mint a sütőben, beleivódhatnak az aromák. :)

2014. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Jól lefeded az ételeket amit a hűtőbe raksz?

Ha nincs zártan lefedve, akkor az ételek átveszik egymás szagát és igen furcsa ízűek lesznek!

2014. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindig kiadagolom a megmaradt ételeket tálkákba és folpakkal zárom le. Ha kiveszem úgy teszem a mikróba, hogy rajta van a folpakk és úgy melegítem meg.Így nem szárad ki és az ízek is benn maradnak.Ha szárazabb az étel akkor teszek bele egy pár csepp vizet, így a párában megpuhul.
2014. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is érzem néha, de azt hittem, hogy csak beképzelem. Jól lefedem az ételeket, erre mindig odafigyelek, úgyhogy nem hinném, hogy ez a gond.
2014. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a mikró csak főz, amíg ha egy edénybe tűzhelyen összemelegíted az kicsit még újra átsül is. De szerintem olyan óriási különbség azért nincsen...
2014. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nem, kiszedem a műanyag dobozából mondjuk a pörköltet, berakom a tányérban a mikróba, és melegítem.

Olyan száraz íze lesz! Szóval kipárolog belőle a nedvesség ugye?

2014. febr. 26. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért zárd le folpakkal és tegyél alá pár csepp vizet. Sokkal jobb lesz!
2014. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, nedvességet von el, és megváltozik az állaga, íze.

Én már visszaszoktam a gázon -kislángon - való melegítésre, ha maradékról van szó.

igaz rántotthúst nem lehet így, azt muszáj mikrózni pár percig, ha melegen akarom enni.De ez ritkán van, hogy megmarad pár szelet.

Úgyhogy nem vagy egyedül, ha más ízűnek érzed a mikrózott kajákat.

2014. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!