Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Papirzacskoban felejtett...

Izoldaaa kérdése:

Papirzacskoban felejtett kolbasz megpeneszesedett, eheto meg?

Figyelt kérdés
Lemostam es leszedtem rola a bort.
2014. márc. 8. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem, belehalhatsz. Külön neve is van, kolbászmérgezés (nem vicc, egy ismert bíró pl. ebbe halt bele).

Semmiféle penészes, romlott ételt nem szabad megenni (kivétel a sajtoknál a nemespenész). Sokan gondolják, hogy ha levagdossák a láthatóan rossz részeket, akkor a maradék még ehető. De ez nem így van. Mire láthatóvá válik a penész, már az egész ételt átszőtte, még ha nem is látható mindenhol.

Nem tudod lemosni, mert a sejtek között hálóz be mindent.

2014. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. A kolbász feltehetően nem volt száraz és a papírzacskóban sem száradt. Ezek a felszínen megjelenő penészek (fehér vagy zöld)tulajdonképpen csak a felszínen vannak jelen, mert maga a kolbászba töltött anyag annyi sót és fűszert meg tartósítót tartalmaz, hogy oda nem jutnak be. Egyébként a "kolbszmérgezést" nem ez okozza. Én annyira skót vagyok, hogy megettem volna. Különben is Gyula bácsi mesélte az orosz fogságról, hogy mivel minden ennivaló, amit kaptak penészes volt vagy azzá vált, naponta eldöntötték, hogy milyen színű penész az, amit éppen aznap nem tartanak veszélyesnek.
2014. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor most ott vagyok, ahol a part szakad.:)
2014. márc. 8. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a szagán nem érzel semmi gyanúsat, akkor nyugodtan fogyasztható, feltéve, hogy füstölt kolbászról és nem valami "lecsókolbász" féléről van szó.
2014. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fustolt kolbasz. Kb.2 hete van igy a hutoben
2014. márc. 8. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Az #1-nek: A kolbászmérgezésnek(botulizmus) semmi köze a penészedéshez!
2014. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha mégis idegenkednél a nyers fogyasztásától, szeld fel egy jó tojásrántotta alá! Semmi bajod nem lehet tőle!
2014. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amugy sem nyersen szoktuk enni, hanem nehany szeletet bevagunk a mikroba es sult kolbaszkent. Vagy ahogy irtad rantottatba, rakott krumpliba.
2014. márc. 8. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha penészes lett, akkor ne edd meg, én ilyenkor kidobom.
2014. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!