Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Cukormentes, azaz tényleg...

Cukormentes, azaz tényleg egészségesnek mondható müzliszeletek milyenek vannak?

Figyelt kérdés
Nekem egyedül a cerbona piros gyümölcsös változatot sikerült fellelni, ha más talált esetleg más márkában ilyesmit, érdekelne. Sajnos a legtöbb nem hogy nem cukormentes, de kifejezetten túlcukrozott, igazi gejl ízű.

2014. ápr. 16. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A Cerbona is cukros, csak csökkentett cukortartalmú. De még mindig az a legjobb.

Én házilag szoktam készíteni nyírfacukrosat.

2014. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cerbonából van csokis-mogyorós is, ami cukormentes
2014. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es: az se cukormentes.
2014. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
A cukormentes az mondjuk rohadtul egészségtelenebb, mint a cukoros. Sima biológia, mivel a szervezet nem tudja megkülönböztetni a cukorot az édesítőszertől, azért ugyanúgy beragál rá, mint a cukorra, magy a vérbe az inzulin, csak még szivat egy kört a hasnyálmirigyen, mert nincs ernegiatartalma, és aztán pánkszerűen lehet kibocsájtani rá a glukagont, hogy ne ájulj be ott helyben. Mellesleg éhséget okoz és hosszútávon elhízást, ennyit a mesterséges édesítőszerről ez mán aztán hűű de egészséges...
2014. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: ez hülyeség, nem okoz vércukor emelkedést...

Én cukorbeteg vagyok, és ami 0 szénhidrátos édesítőszer, az semmilyen változást nem okoz a vércukorszintemen.(És nem, nem leszek tőle éhes se)

2014. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet az utolsónak igaza lehet. Mindenhonnan azt hallani azért nem jó a cukor mert hirtelen emeli a vércukrot, aztán hirtelen lecsökken és éhes leszel. Na most ha én megeszek két cukros müzliszeletet reggel 8-kor akkor kb 2 órakor kezdek csak éhes lenni.
2014. ápr. 16. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Vlsz azért mert sem IR-es sem cukorbeteg nem vagy
2014. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De azért az adott étel mennyisége és rosttartalma is számít. Én tuti nem bírnám ki reggel 8-tól 2-ig két kis müzliszelettel. Én amúgy a piros gyümölcsöstől nagyon felpuffadtam. Még jó, hogy pont akkor nem volt bent a szobatársam XD

Én is otthon sütök magamnak zabszeletet, de már arra is gondoltam, hogy teljesen elhagyom belőle még a xilitet is. Az ízén sokat nem változtat, meg úgyis van benne aszalt gyümölcs.

2014. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!