Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a kulombseg a kefir es...

Mi a kulombseg a kefir es joghurt kozott? kefirbe miert csak ritkan kevernek gyumolcsot?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 09:09
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

1. különbség, 'n'-nel.

2. Kóstold meg, egész más a kettő. A kefir kesernyésebb, a joghurt inkább savanykás ízű. Egész más gomba kultúra erjeszti a kettőt.

3. A joghurt ízéhez jól passzolnak az édes gyümölcsök, ezért készítenek gyümölcsjoghurtokat. Kefir esetén más az ízvilág, ahhoz nem illik annyira. De ez ne akadályozzon meg benne, hogy gyümölccsel fogyaszd, ha neked úgy tetszik. :-)

2014. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

különbség

Más az előállítási módjuk. A joghurtot baktériumok teszik azzá, ami, a kefirben élesztőgombák is vannak, ettől kicsit szénsavas. Hogy miért a joghurtot ízesítik gyümölccsel nem tudom, talán mert selymesebb az állaga és kevésbé markáns az íze, de lehet, hogy csak megszokásból.

2014. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Ja és persze köszi a lepontozást...

(-első-)

2014. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Egy rövid ideig árultak kefírt is gyümölccsel (konkrétan egy réteg lekvárszerűség volt az alján amivel össze lehetett keverni), szerintem nem volt nagy különbség, de gondolom nem jött be a népeknek mert elég hamar megszűnt.
2014. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én érzékeny vagyok a keserű ízre és szeretem a savanyút, nekem a kefir a savanyú, a joghurt túl semleges (de ma már egyiket sem eszem, igaz, régebben se sűrűn, bizonyára nem egyformák azok sem). Gyümölcsöt semleges és savanyú dolgokba is szeretek tenni, savanyúba jobban. Úgyhogy nekem a gyümölcsös kefir ízletesebb lenne, mint a gyümölcsös joghurt. De bizonyára mások a joghurtban szeretik jobban vagy valami más okból lehet azt kapni gyümölcsösként.
2014. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!