Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » "óriás eper" vs. "hazai"...

"óriás eper" vs. "hazai" munkáseper kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv.


Gondoltam jövőre 4-5 db 10m-es sorban eprezgetek jövőre.

Viszont a piacon egy emberke ilyen jó tenyeres epreket árult.

Gondolkodtam ,hogy olyant ültetek.

De az nem ilyen izetlen, "95% víz+5% gyümölcs hús cucc?



2014. máj. 21. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ízetlen. Pl. az idei görög ember kivételesen nagyon édes, pedig ízetlen izé szokott lenni, pedig az óriás eper.
2014. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Nekem tökmindegy hogy honnan jön, de ezeket az ormótlan felfújt epreket utálom! Egyszerűen idétlenül mutat és feleslegesen nagy. Mármint pl. tortára vagy bármire dekorációnak vagy simán eszegetni. Sokkal jobb egy kis falatnyi epret bekapni, mint almaként harapni...


Vannak finom nagy eprek is persze, nem ezen múlik, de én egyszerűen kerülöm őket...


Plusz gyerekkorom emlékeiből mindig a pár centis kis eprek jönnek elő, a nagymamám kertjéből - néhol megnyomódott, néhol a földre esett...de olyan édes, finom, mint a bolti soha:)

2014. máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem még a "régi", igazi magyar eper töveim vannak. Igaz, ezek nem nagyok, de már az illatuk is nagyon jó.

A szomszédnak vannak szép nagy eprei, de meg sem közelítik az enyémet.

Éppen a napokban kérte, hogy őszre adjak neki töveket az enyémekből. Igaz, lesz annyi, hogy akár 3-4 kertet is eltudnák vele látni.

2014. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szívesebben veszem a kicsi, "klasszikust", nem ezeket a túlnőtteket...
2014. máj. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első, ki az a görög ember ? XD tényleg olyan édes ? XD
2014. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem vegyes lesz...

Rendelek egy csomagot ebből a jó tenyeresből,jövőre úgy is megtudom ,mi is a válasz.

Marad kb 80% klasszikus diónyi méretű,de legalább az az igazi ,gyermekkori emlékdarab...

Ill. rokonok "kapcsolataival" beszerzek pár szamóca palántát is...

Mindig untam,hogy mehetek piacra ,600-800ft-ért megvenni 1 kilót, v. megvárni míg,már az a "csak lekvárnak" jó 200ft-os marad...

Idén végre megadatott a kertes ház,ami nem is kertes,hanem földterületes inkább.


Most úgy vagyok,hogy ami nálunk tömegélvezeti cikk. azt szépen megtermesztem és a havi 15,000-20,000ft-ot pedig a zsebemben tartom (nagy zöldség,gyümölcs evő familia vagyunk),s inkább feleségemnek veszek rajta virágot,s fiamnak amit kér.


Igaz, most kezdhetek beletanulni ezekbe a fortélyokba,de nekem is jobb lesz,ha a kukorica,eper,saláta,paradicsom,paprikák,cseresznye stb... ~ ingyen lesz,s az nem az innen-onnan összeimportált ,vegyszerezett izé és azon a pénzen amit havi szinten ezekre "pocsékoltunk" az megmarad,ami meg nem fogy el,az megmehet télire fagyasztóládába v. polcra lekvár gyanánt.

2014. máj. 22. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan azért kellett lepontozni 0%-ra, mert én a kicsi epret szeretem? köszönöm szépen.
2014. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én hasznosra pontoztam.
2014. máj. 22. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért ne éld bele magad abba, hogy havonta 15-20.000.- Ft hasznod lesz.

Még akkor sem lesz ennyi hasznod, ha lesz egyáltalán, ha tudod, hogy milyen növényeket ültethetsz egymás mellé, a letermett növények helyére mit ültess! Ha tudod öntözni, akkor a víz is sokba kerül, a termésed mégsem lesz olyan jó. Ha pedig sok az eső, a veteményed akár tönkre is mehet.

2014. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy képzeltem el,hogy elültetem,néha öntözöm és csak várnom kell a spórolást,sokminden benne van,de ha a várható "hozam"-nak csak a 10%-át tudjuk belőlle "kivenni" akkor ,már megérte;)
2014. máj. 23. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!