Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nutellát lehetett kapni az...

Nutellát lehetett kapni az átkosban?

Figyelt kérdés
(nem maszeknél, hanem hivatalos importból, állami forgalmazásban – közértekben, szupermarketekben)

2014. jún. 10. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom létezett a mogyorókrém ,de nem mint Nutella .

Nyilván luxusnak számított stb ..

2014. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szupermarketek sem voltak, Nutella sem volt, de még mogyorókrém sem. De volt más, ami finom volt.
2014. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De én emlékszem nagyimék mindig hoztak nekünk Németországból, meg Haribo gumicukrot is. Az sem volt akkor itthon.
2014. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem volt ilyen, csak lekvár volt (hitler lekvár!:) és méz. Meg néha birsalmasajt is. Ami finom volt és szerettem, kb. nálam felért a nutellával, de nem mindenki szerette, az a csoki ízű kockasajt, "Mesesajt". Viszont sokkal de sokkal finomabb krémtúrók és joghurthabok voltak, mint a mostaniak. Sőt, a Leo fagyik is jók voltak, nem ilyen ehetetlen vackok.
2014. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is volt annyi mogyoróallergia!
2014. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Megennék most egy ilyet: :)

[link]

2014. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt. De volt valami kis fura mogyorókrém gyerekkoromban (80-as/90-es évek). Olyan kiszerelésben volt, mint hotelekben a kis lekvárok, méz. Kis műanyag téglalap, a tetején lehúzható fólia. Nem tudom, mi volt a neve.

Nutellát akkor láttam, amikor a németországi ismerősök hoztak. :)

2014. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, a '90-es években még milyen finom túrókrémek voltak, most hogy eszembe juttattátok. Azóta se ettem olyan finomat.. (Tudom a '90-es évek már nem az átkos, de én akkor voltam kicsi.

Most már egyre vacakabb kaják vannak.

2014. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Leo jégkrémet már akkor se szerettem, műeper íze volt.
2014. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hű de sok válasz jött! Azt hittem soha senki nem reagál. Köszönöm a hozzászólásokat.


• "Szupermarketek se voltak": már hogy ne lettek volna? A Skála (1976!), Sugár és több más nagyáruház alsó szintjén, hatalmas alapterületen szupermarketek voltak (hivatalos megnevezés szerint is), óriási és kitűnő választékkal. A Blahán levő, már a 60-as években pazarul ellátott "Éjjel-nappal" is felért egy szupermarkettel.


• Igen, erre a kis dobozos, fóliás mogyorókrémre emlékszem, elég jó volt.


• 90-es évek eleje: 1-2 évig lehetett kapni dán joghurtot, literes dobozban. Sűrű volt és hihetetlen finom. Aztán egyszercsak nyomtalanul eltűnt, azóta se láttam.


• "Egyre vacakabb kaják vannak": nagyon igaz!


Üdv mindenkinek!

2014. jún. 10. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!