Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az élesztő fogyasztható szav....

Az élesztő fogyasztható szav. Idő után?

Figyelt kérdés

3 naponta eszem egy csipetnyit (pattanások miatt), viszont amiket eddig vettem, annak a szavatossági ideje maxmimum egy hónap volt és a felét mindig kidobtam.


Lehetne még a szavatossági idő után is enni egy csipetnyit, amíg el nem fogy?



2014. jún. 12. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem enni lehet, csak nincs már ereje a kelesztéshez.
2014. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem penészes , eheted nyugodtan. De fagyasztható is, szóval darabkákban nyugodtan lefagyaszthatod, és amikor elfogy , majd előveszed. ha kienged ugyanolyan, mint a friss. pár napig eláll, és veheted elő az újabb adagodat.
2014. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de nincs ertelme. Inkabb keverd el egy kis vízzel es kend az arcod ra parkoláskemt. Legkozelebb pedig mersz old el, ha megvetted es tedd a fagyasztoba.
2014. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet... Látod rajta, hogy mikor jó még, és mikor nem...

Ne csak a dátumot nézd, hanem a küllemét és az ízét. Észreveszed, ha nem jó...


Keleszteni tésztát is keleszt ha még nem romlott...


A fagyasztással viszont óvatosan!

Fagyasztásból ha kiolvad, akkor azt már ne tárold napokig, mert az már nagyon hamar tönkre megy! Ahogy kienged a víz úgymond megkezdi, és hamar ehetetlen savanyú vacakká alakul!

Többször lefagyasztani sem való, ugyanez történik.

Szóval amit fagyasztóból veszel ki, azt ne tedd vissza hanem azonnal használd fel!

2014. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :*
2014. jún. 12. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!