Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha megettem fél doboz 1 napja...

Ha megettem fél doboz 1 napja lejárt tejfölt az para?

Figyelt kérdés
Legsúlyosabb következmény halál?

2014. júl. 20. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ezek a telfölök sosem láttak tehéntejet. Akár fél évig is jó, hacsak nincs penész a tetején.
2014. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt alaposan megvizsgáltam, nem volt.
2014. júl. 20. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy bajban lennének a gyártók, ha nem láttak volna a tejfölök tehéntejet. Szerinted hány nap alatt jönnének erre rá a fogyasztóvédelmi hatóságok, és az élelmiszer ellenőrzési szervek, mikor a konkurencia árgus szemmel figyeli a másikat? :D


Ha ízre jó volt, semmi baja, ha még egy hete lejárt, akkor sem.

2014. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Anyósom mindig ezt mondja: annál tejfölösebb. Amúgy is, annyi tartósítószert raknak bele, hogy ezt az egy napot már kibírta.
2014. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2 napot a lejárati idő után (ami csak a minőség szavatolását jelenti nem a tényleges megromlást!) általában kibír a sima kisdoboz.


Egy vödör-kiszerelés 5-7 napot is kibír, és áltlaában előbb penészedik mint savanyodik.

2014. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez ilyen közepes doboz volt :D de akkor megnyugodtam
2014. júl. 20. 23:40
 7/9 anonim válasza:
Nézd a pozitív oldalát: bent nem marad semmi! :D
2014. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fogsz meghalni tőle, lám ma reggel is felébredtél és minden baj nélkül.

A tejfölre még bő egy hetet rá lehet számolni a szavidejére, és biztonsággal lehet fogyasztani.

2014. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ne aggódj, a megromlott tejföl savanyú, és bár nem vagyok orvos, szerintem egy hónapos tejföltől se halnál meg, legfeljebb hasmenésed lenne.
2014. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!