Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megmondaná valaki, hogy miért...

Megmondaná valaki, hogy miért van az, hogy nálunk 40 perc, mire elkészül egy pizza, míg olaszba frissen (max) 10 perc alatt kész?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Magyarországon lassan megy majdnem minden munka. Nem csak a pizza a példa rá. Nemrég odaadtam a kárpitosnak a kerékpár nyergemet, mire azt mondta hogy úgy két hét múlva nézzek be. Majd némi vita után bebizonyította hogy megvárható változatban, alig pár perc alatt is el tudja készíteni. Az emberek valamiért lusták dolgozni. Érdekes, mert amikor a szocializmusban mások munkájából élősködtek, akkor meg ugyanazok a személyek elég fürgék voltak.
2014. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is sokat "ültem" a munkákon, főleg ami macerásabb volt kevés pénzért és nem volt kedvem nekiállni egyből. Csak az idők során rájöttem, hogy minél tovább húzom, annál nehezebben állok neki. Részben lustaság is volt, amíg nem sürget a vevő, addig "ej ráérünk arra még" (Pató Pál Úr)

Szerencsémre rájöttem, hogy sokkal egyszerűbb az élet, ha azonnal megcsinálom a feladatot és utána nyugodtan üldögélhetek, ha nincs más dolgom. Tehát megfordítottam a dolgokat és manapság akár meg is várhatja az ügyfél a cuccát, ha pl. 10-20 perc alatt elkészül. Neki is és nekem is egyszerűbb, ha nem kell kétszer jönnie. Tegnap pl. kora hajnaltól estig dolgoztam, mindent megcsináltam, ezért ma semmi dolgom szinte, nem gyötör a lelkiismeret és akár válaszolgathatok is kérdésekre :-D

Sajnos még mindig sok vállalkozó gondolkodik úgy, mint az első példában leírt kárpitos. Sokkal vagyok kapcsolatban a munkám miatt, ezért én is szívok sokat a lustaságuk miatt. A saját tapasztalatom arra jó volt, hogy tudom, hogy sok esetben hazudnak: "nem volt áram", "elromlott a gép", szabadságon van a kolléga", "nem kaptam árut" és a világ egyéb nyomorúságai.

Bocsánat a hosszú bevezetőért, kilyukadok a kérdésre is:

A pizzás dolgot azért nem értem, mert a vendég úgysem tágít jó esetben, amíg meg nem kapja az ételt, tehát nem értem miért kell váratni. De egyre tudok tippelni, mivel vannak vendéglátós ismerőseim is:

Szerintem az alkalmazottak képzetlensége a probléma. A hozzá nem értés, a szervezetlenség és a színfalak mögött totális káosz uralkodik. Van ilyen éttermes ismerősöm. Feltesznek valamit az étlapra amit ritkán kérnek, és akkor derül ki, hogy hiányzik valami hozzávaló, amikor valaki azt rendel. Ilyenkor zutty be az autóba és uzsgyi a legközelebbi Metró áruházba.

De olyant is láttam a kedves ismerősöm éttermében, hogy a felszolgáló egyszerűen megfeledkezett az egyik asztalról, ahol eléggé nagy társaság ült. Mikor már negyedszer zsongta körbe ugyanazokat az asztalokat elfelejtve azt az egyet, egyszer szóvá tették, majd fogták magukat és távoztak. Ez megint csak a felszolgálói alkalmatlanságról tanúskodik, mert semmi olyant nem kértek, ami olyan extra lenne, csak pár pohár sört. De szerintem oda olyant is felvesznek, akinek az van az önéletrajzában, hogy fogtam már életemben egyszerre két tányért. Voltam már jó minőségű étteremben (ez elég ritka) ott ha bele gebed a pincér, akkor sem várat meg.

2014. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik ismerősömtől hallottam, hogy náluk azért szokás az ilyen, hogy váratnak, mert így több ital fogy, többet rendelnek.

Ez inkább náluk úgy jellemző, hogy ha két-három fogást kérnek, simán készen lenne mire befejezik az előzőt, de inkább várnak vele, mert addig a vendég jellemzően iszogat, mert szomjas már az előző (néha direkt túlsózott/fűszerezett) fogás után.

2014. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval, gyakorlatilag nem azért annyi,mert a sütő vagy a tészta nem olyan , stb..?
2014. aug. 14. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!