Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most akkor együnk halat vagy...

Most akkor együnk halat vagy sem? (magas higanytartalom, fertőzött víz, stb. miatt)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a halakat, elélnék rajtuk akár minden nap. :)

De utána olvasgattam,hogy már tele vannak higannyal,a megengedett szám feletti értékkel, s van amiknél kimutatott az antibiotikum szennyezettség is, + nem steril feldolgozóhelyek, valamint a vizek se olyan tiszták már,mint régen... és hasonló dolgok elijesztenek az egészségesnek titulált halfogyasztástól.

Szerintetek a mai világban érdemes akkor ezeket fogyasztani? Vagy csak mérgezzük magunkat már a halakkal is?



2014. aug. 17. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha teheted, menj ki horgászni és edd, amit fogsz :) Nem egy bonyolult művelet, és valószínűleg a hal is egészségesebb lesz.


Ha erre nincs türelmed, lehetőséged, akkor keresd elsősorban a minősített vagy bio halakat, vagy halpiacokon nézelődj helyi árusoknál.


A kérdésedet egyébként normál húsra átvonatkoztatva is érdemes fontolóra venni.

2014. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Mértékkel ehetsz. Én a baromfiak minden húsát is. Ahogy sertés, és marhahúsokat is váltakozva.
2014. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Cápaharcsát ne egyél, borzasztó még az állaga is, és csupa rosszat olvasni róla. Hekket, lazacot, konzerveket lehet. Én is ezeken élnék, ha lenne rá keret :D
2014. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát ilyen szemmel nézve akkor semmit ne együnk, mert minden állatot agyongyógyszereznek, a növényeket permetezik ha kell ha nem minden vacakkal.
2014. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyél hazai halakat, a horgásztavakban talán nincs annyi méreg, mint a tengeri halakban.
2014. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

A cápaharcsafilét (pangasius) ne vedd, mert azt a világ legszennyezettebb folyójában tenyésztik Kínában.

Egyébként ilyen téren már ne is vegyél semmilyen felvágottat, virlsit, kolbászt, májkrémet, és olcsó baromfit, sertést, marhát.

1.) bátyám húsüzemben dolgozott évekig, és egyszer mikor nálunk voltak, megleptek a látogatással épp zöldborsófőzeléket csináltam sült lecsókolbásszal, (ami az ő húsüzemükből volt), és nem evett belőle. Furcsálltam, és rákérdeztem. Azt mondta nem akarja elmondani, hogy miből és hogyan készül mert amilyen finnyás vagyok sosem eszek többé lecsókolbászt. Addig-addig nyaggattam, míg elmondta, hogy a marha tőgyét levágják, földre dobják, és úgy koszosan, véresen kerül a darálógépbe, ami fő alapanyaga a lecsókolbásznak. Mondanom sem kell, azóta nem ettem...

2.) Tescoba dolgoztam és egyszer kerestem a grilles csajt, rányitottam és 4 tejes ládában áztatta a grillcsirkét. Ami már évek óta le volt vágva, szóval meg volt romolva. Kb. 3 hipós víz volt, az utolsó pedig kurkumás víz (hogy legyen színe a csirke bőrének)

Ilyen téren már boltba sem vásárolhatunk...

2014. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!:)


Sajnos első, nem tudok horgászni, így marad a bolt/piac, de köszönöm a választ, hasznos volt a tiéd is! :)

Azt nem írtam ki,hogy már több,mint 3 éve vega vagyok (egyedül halat eszek) és próbálok egészségesen táplálkozni, ezért is érdekel, hogy amiből oly sokat eszem az egészséges-e valóban. Sajnos cikkekből utánajárva kiderült,h a halak nagy része nincsen túl pontozva, vannak olyan halfajták, amik igencsak a nem ajánlott kategóriába tartozik, mint az említett cápaharcsa is. így gondoltam jobban körül járom a témát itt is, hátha eljut hozzám vmi okosság, plusz infó. :)

Amúgy, sajnos én is tisztában vagyok vele,hogy nem egyszerű egészségesen táplálkozni,mert mindenben ott van a mocsok! Mondjuk ki bátran, direkt mérgeznek minket, szarnak rá,hogy hogy hat az egészségi állapotunkra a sok sz*r...a lényeg, pénz legyen benne számukra. Gazság ez az egész!!! A zöldség, gyümölcs is tudom jól,hogy hasonló kérdés lehetett volna, hisz azt is már agyon manipulálják...

De azért próbálok figyelni,hogy mit és honnan szerzek be,még ha nehéz is. :/

Az utolsó válaszoló kommentje még inkább eltántorít attól,hogy újra visszatérjek a húshoz!!!...köszi a felvilágosítást! :)

2014. aug. 18. 17:20
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Kedves Kérdező! Te nem vagy vega! Ha az lennél akkor halat sem ennél egyáltalán, mert a hal is húsnak számít!
2014. aug. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a kioktatást,de nem jött be! Jobb,ha tudod,hogy a vegák megeszik néha a halat (de kizárólag csak azt,más állateredetűt nem!), sőt a tejtermékeket, tojást is....ők az úgynevezett nem szigorú vegetarianizmut követik. Míg a vegánok, egyáltalán nem eszik ezeket,még mézet sem, csak hogy jobban aludhass! Amúgy beszélhetünk a "szemivegetáriánusok"-ról is,akik megeszik a halat és a csirkét egyaránt. ...és igen, vannak olyanok, akik foggal-körömmel kiállnak amellett,h semmi állati eredetűt nem fognak fogyasztani,azokat tisztelem is,mert én is elvből hagytam fel a fogyasztásukkal,és ők az igazi vegetáriánusok,hisz ez a fogalom is i.e. abból adódott,h tiltott volt számukra mindenféle állati eredetű dolog és ezáltal tiltakoztak az állatok leölése ellen,de ma már sokféle felfogás van a vegetarianizmus fogalmáról. Nem hiába! Mert nem akar mindenki vegán vagy vegetáriánus lenni, nem buliból nem fogyasztja ezeket, nem akarnak hithű tagjai lenni ennek a csoportnak, csak csupán az életmódjukba egyes ételeket nem akarnak beilleszteni, és ők is ezáltal kapnak egy elnevezést erre az életmódra. Ezért alakult ki a vegetarianizmusnak ennyi alfaja napjainkban,mert vannak a kimondott nem húsfogyasztók,és vannak, akik meg-megesznek egy kis halat vagy egy kis csirkét vagy tojást, mézet, satöbbit,de mégis ők a vegetarianizmus életmód egyik alfajába besorolhatók ezáltal. Nem mi akarjuk magunkat így nevezni, hanem ezt ragasztják az ezzel foglalkozók ezen emberekre is. Így minket, halfogyasztókat is besorolnak a vegák közé, és így joggal hívjuk magunkat vegáknak. Az már kérdéses,hogy ki kezdte el ezt az életmódot így lebontogatni alfajokra, "divat vegák", vagy életmódkutatók vagy más,de tetszik vagy sem, okoskodhatsz, de ez a köztudatban van, és használják ezt az elnevezést. Meg egyébként vallásos vagyok, és ugyebár tudjuk,hogy a böjt alatt a halat megehették az emberek,ott is valami úton-módon a halat nem tartották úgymond a húsok részeként. Talán ezért is eszi meg sok vega a halat. A lényeg,hogy nem szeretem,amikor valaki témához nem illően elkezd okoskodni!
2014. aug. 24. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:

A halipar szerint csak azt együnk.

Az összes többi húsipar szerint (csirke, disznó, marha, birka) mérgezettek a vizek, és csak igazi húst együnk. Mindegyik a sajátját reklámozza.


Namost tudni kell, hogy a hal az egyetlen vadhús amihez kb mindenki hozzá tud jutni. Már, ha a horgászszövi pénzlenyúlásait nem nézzük.

2022. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!