Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Spár saját márkás majonézt...

Spár saját márkás majonézt vettem. Laktóérzékeny vagyok. Itthon olvastam el, hogy van benne tej savó. Az ugye nem tej? Mert akkor nem merem enni.

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tejsavót te nem eheted, van benne laktóz. Egyébként mit keres majonézben?
2014. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a szó eredeti értelmét fogadjuk el, akkor a savó az az erjesztéssel készült tejtermék folyékony közege, ami az erjesztés következtében tejcukrot (laktóz) már nem tartalmaz). A laktózérzékenységet egyébként sokszor csak rámondják minden specifikus laboratóriumi vizsgálat nélkül.
2014. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Második, jó nagy butaságot írsz. Pl. a tejsavópor tejcukor tartalma 70%. Arra, hogy a laktózérzékenység csak ráfogott, inkább nem is mondok semmit.


A tejsavó a túrókészítés mellékterméke, s tejcukor jelentős mennyiségben van benne.

A majonézbe nem tudom, hogyan kerül, az csak tojássárgája és olaj.

2014. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van? A laktozom sajnos kimutatott zéró.
2014. aug. 25. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most sajnos mellényúltál, és hiba, hogy csak otthon olvastad el az összetevőket. Tényleg fura, hogy mit keres benne tejsavó, csak a gyártó és a jó isten a megmondhatója.

Sajnos a saját károdon tanultál most, vagy alaposan elolvasni mindent egy terméken, de sokkal jobb otthon készíteni, ha lehet. Márpedig majonézt lehet.Persze a kényelmi termékek mindig csábítóak, ezzel egyetértek :)

Ne fogyaszd el ezt a majonézt, add oda valakinek, aki tudja hasznosítani.

2014. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló. Az Univer majonézt eszem rendszeresen, csak nagyon drága. Most dobtam ki a dobozát, és azon is szerepel a tejsavó. Irtam régebben az Univernek, hogy ehetem-e, és azt irták igen, ez nem bánthat. Nem is volt tőle semmi bajom. Most ezt az ára miatt vettem, és feltünt a tej szó, ami nekem méreg. Most akkor mi van? üdv.
2014. aug. 31. 07:06
 7/10 anonim ***** válasza:

A sajátmárkás termékek gyakran ugyanazok, mint a neves márkák.A gyártó és multicég közös megállapodása a saját márkába csomagolt termék,ami mindkét fél számára kölcsönösen előnyös, de gyakorlatilag ugyanaz a termék, csak más csomagolásban.

Nagy élelmiszercégnél dolgoztam,(42 évet ) és évek óta 11 féle csomagolásban került forgalomba ugyanaz a termék, csak a rendelés alapján a csomagolóanyagot cserélték a gépsoron.

Lehet, hogy az Univer is így jár el, és a Spáros is ugyanaz, mint az eredeti.

Ha megkóstolod kis mennyiségben és nem okoz allergén tüneteket, akkor nyugodtan használd el.

2014. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk az nem igérte senki, hogy a spáros az univerrel azonos....
2014. aug. 31. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyikre sincs ígéret, csak , akik tudják pl, hogy ezt a terméket xyz gyártotta, teljes nyugalommal megveszik.

Ha ismered Univer Eu-os kódját,akkor biztos is lehetsz benne.Ehhez pedig hozzá lehet férni, akár a honlapjukon, akár a neten más forrásból.

2014. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát megnéztem most, és tényleg az Univer Kecskemét készitette. Harmada áron, mert budget. Összehasonlitottam az összetevőket, és szinte azonos /sajna a tejsav is./
2014. aug. 31. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!