Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen édesítőszert vegyek?

Milyen édesítőszert vegyek?

Figyelt kérdés

Főleg a tejsavó fehérjémbe kéne (por), mert natúr, és nincs valami jó íze...

Steviára gondoltam, de nem tudom... Próbálta valaki?

Van utóíze?

Olyat szeretnék, aminek nincs utóíze és alig van szénhidráttartalma (mert ugye cukort akarom helyettesíteni)



2014. szept. 16. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tejcukrot is lehet imitt-amott venni, viszont nagyon drága. A steviát még nem kóstoltam, mert úgymond berobbant a piacra, nincs mögötte sok éves tapasztalat - talán.. Nyírfacukrot sem ettem még, állítólag még egészséges is. Édesíteni mézzel szoktam, mert nem igazán eszem édességet.
2014. szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Emberfüggő a dolog. Van, aki kibírja a steviát, én nem bírom a rettenetes ízét. Nem nevezném utóíznek, az íze borzalmas számomra, már növény korától fogva.

A xillit rendben van, szőlőcukorra hasonlít. Nagy mennyiségben, illetve kezdőknek hashajtó hatású lehet.

Én eritritet használok, ami majdnem kalóriamentes (az a pár kalória a xillitben nem hat meg, de szénhidrátszegény életmódom van. próbálok leszokni a cukorfélékről, de nem egyszerű, túl régóta eszem napi szinten édességet).

De ami az ízélményt illeti, a méz mindent visz :)

2014. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%
A méz sajnos szinte ugyanaz mint a cukor, nem tekinthető édesítőszernek.
2014. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as, most az egyszer melléfogtál!
2014. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igaza van a 13-asnak.
2014. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A méz merő cukor, igen. Én speciel csak megemlítettem, mert finom.

Az édesítőszer jelenthet mindenféle édesítésre használt, igen töményen édes dolgot is, ez a tágabb és ritkább jelentése sokunk számára. Ahogy a cukor is értelmezhető tágan és szűken, így pl. a keményítő is cukor, összetett cukor :) Nekem az eritrit is "cukor", mert teljesen olyan és úgy használom, de ezt már csak ilyen személyes bővítésnek tekintem. Sosem tudom, a normál ember mit ért "cukor" alatt, ezért szoktam normál vagy ipari cukorról írni néha, bár az sem egyértelmű, a csudába is.

2014. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A méz tiszta cukor! de jobb, mint a cukor! Míg a cukor csak édes aztán annyi, addig a mézben mindenféle jóság van.

Reggel a zabkásámban 1 kis kávéskanál felével teszek, az semmi.

2014. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!