Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen ételek vannak még,...

Milyen ételek vannak még, amelyeket köztudottan utálni szoktak a magyar emberek? Például gomba, hal, máj, mazsola, spenót.

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Például én mindegyiket szeretem, pedig "magyar ember" vagyok. Én spec. a mákostésztát és a paradicsomlevest nem eszem meg.
2014. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Tökfőzelék. :D Egyébként a kedvenc alapanyagom a gomba... :D
2014. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Köztudottan a magyarok nem utálják egyiket sem! De biztos akad aki nem szereti. Meg ez nem nemzetiség kérdése szerintem.
2014. okt. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

A magyar átlagember szerintem sajnos mondhatni pont a minőségi, élvezhető alapanyagokat, ételeket utálja: hidegen sajtolt olajak, különböző ízletes sajtok (ugye csak a trappista a "jó", a többi az "büdös", meg minek, mert sokba kerül), erdei gombafélék, tengeri halak, egzotikus vagy kicsit drágább gyümölcsök, saláták, ételkülönlegességek/különböző nemzetek specialitásai (mert miazmár, meg az flancos, az sznob), változatos/friss fűszerek, és még sorolhatnám a végtelenségig!


Nézz külön ezen a fórumon! Minek a vaj, mandulaolaj, van ott disznózsír meg ráma margarin! Minek habtejszín, jó bele a tejföl! Főz a fene vaníliakrémet, csinálj meg egy tasakos pudingot inkább! Mit főzzek ma? Lencsefőzeléket lebbencslevessel és a fasírtot se felejtsd ki belőle! Mi különlegeset csinálhatnék spenótból? SPENÓTFŐZELÉKET TOJÁSSAL. Egészséges, megfizethető ételek? virsli, löncshús, párizsi!! Mit főzzek a gyerekeknek? Rántotthúst sültkrumplival! Mi legyen a randira az ebéd? Bableves pogácsával...


Jöhet a lepontozás, de ez a szomorú valóság :(

2014. okt. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
az utolsóval tudok egyetérteni. az, hogy gomba, spenót mennyire nemzeti utálat tárgya, nem lehet megmondani, sokan szeretik, sokan utálják. de az tényleg igaz, hogy nagyon jellemző, hogy az átlagemberek lesznobozzák azt, aki nem feltétlenül margarinnal-napraforgó olajjal főz, vagy szereti a külföldi kajákat. nem akarok előítéleteskedni, de vidéki lányként én ezt inkább vidéken tapasztalom. pesten sok az olyan hely, ahol különleges kajákat lehet kapni, és nem is drágán. ha ezt valaki "olyannak" említem, hogy pl. milyen finom a shakshuka, meg a hummuszos falafel, vagy akár a ramen, akkor úgy néznek rám, mint egy különcködő, pénzes, sznob hülyére, vagy ufóra.
2014. okt. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Négyes összefoglalója tökéletes. :)
2014. okt. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglepően sokan nem szeretik a gyümölcsleveseket.

Pacal.

2014. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nagy általánosságban mi igaz, azt nem tudom. Csak személyes tapasztalataimról tudok beszámolni:


Amit hallok, hogy más utálja, pedig én szeretem:

- spenót

- gomba

- főzelékek (gyakorlatilag mind, de főleg kelkáposzta és tök)

- fehér répa

- sült / főtt hal

- "amiben van hús" / "amiben nincs hús"

- velő

- sült vér

- disznósajt

- kelt tészta (van, akinek gyomorégést okoz)

- nemes penészes sajtok


Amit én nem szeretek, pedig más szívesen eszi:

- füstölt lazac

- nyers hal

- kagyló

2014. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szuper válaszok, sokat segítettek! :)
2014. okt. 12. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem szeretik a mákot, mert "beleragad" a fogukba.

Én munkában is szoktam ebéd után fogat mosni, de aki ezt nem teheti meg, az egyen egy almát és szépen eltűnik a mák a fogáról / foga közül :)

2014. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!