Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kaukázusi só miért olyan...

A kaukázusi só miért olyan színes? Lehet, hogy valami szennyeződéstől? Mintha finom homok lenne benne.

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A só fehèr. A színt a szennyeződések adják. Hallottam áltudományos magyarázatot, hogy a színt a jobbra forgó életerő adja. Egy titrálással a színanyagok meghatározhatóak.
2014. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami egy sót szinessé tesz, azok szennyezödések (növényi, állati maradványok, talajrészecskék) - és ezt ugyan egyesek pozitivnak tartják, szerintem meg csak nem megfelelöen tisztított sót adnak el drágán buta embereknek.
2014. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy kaukázusi? A google még angolul sem dobott rá semmit...


Egyébként pár hete volt itt egy hasonló kérdés a himalájai sónak nevezett pakisztáni sóról. (Miért rózsaszín?)

Akkor az angol Wikipédia oldalán azt találtam, hogy valamilyen vasoxid van benne, és attól.


Itt: [link]


Arra gondoltam, hogy ezzel kevered esetleg. De ha nem, akkor elnézésedet kérem.

2014. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hűha!Ilyen gyors válaszok! És hasznosak!Az a különbség,hogy egyik jobb mint a másik.Az asszonypajtás van megőrülve ezért a "sóért",ez biztos jó,mert annyi jót lehet olvasni róla----stb.Én meg mikor evésre kerül a sor,csak nézem a sótartót--idézem-"úgy nézel rá mint kisliba a héjára".Nemcsak nézem, de úgy is érzem.Ezért kértem a véleményeteet,ti hogy álltok hozzá a témához.Várom a válaszaitokat,addig is köszönöm ennek a három válaszadónak a fáradságát,hogy válaszolt,úgy látom ők is úgy néznék a sótartóban a színes sóízű valamit mint én.
2014. okt. 15. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Attól azonban, hogy a só fehér még sok minden lehet benne. Szokták jódozni, van néhány természetes kísérőásvány, amit nem feltétlenül távolítanak el teljesen. A pirosas/rózsaszínes hatást a vasoxid-hidroxid a rozsda adja, én azonban nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezek a tisztítatlan sók egyéb anyagot nem tartalmaznak.

2014. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!