Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Régóta lejárt hajdinát ettem,...

Régóta lejárt hajdinát ettem, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Anyukám szereti a szavatossági idő szerint lejárt termékeket őrizgetni és mindennapos hogy ilyen dolgokból főz, nyilván ételtől fuggően pár nap, esetleg pár hét lejárat még nem a világ vége. De ma egy kicsit túllőtt a dolgon, konkrétan 2013-ban lejárt hajdinából csinált hajdinafasírtot. Nem vettem rajta észre semmi furcsát, bár kb harmadszor eszem ilyet életemben úgyhogy nem tudom milyen a jó hajdina ha kicsit is kesernyés vagy furcsa volt az íze gondoltam ez az alapíze.. de finomnak találtam és nem volt bajom vele. Aztán anyu közölte velem hogy "még jó hogy a hajdina nem tud lejárni ez is milyen finom lett ugye pedig 2013-ban lejárt". Bőven bevacsoráztam belőle. Szerintetek is ez ilyen elálló termék vagy lehet tőle bajom? Holnap nagyon fontos napom lesz ezért is akadtam ki kissé erre... mikor derül ez ki, mi bajom lehet tőle és mit tudok csinálni hogyha bajt okozna? Vélemény, tipp?

2014. okt. 17. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Semmi bajod nem lesz.

De azért ne tartogassatok ilyesmiket sokáig, mert van ami tényleg bajt okoz.

A hajdina amúgy alapból kicsit furi, kesernyés vagy én nem is tudom milyen.

2014. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen elálló termék, de valamit muszáj ráírniuk, ameddig vállalják a garanciát. Az ilyen magoktól nem kell aggódnod, nem lehet nagy bajuk. ráadásul ha bontatlan volt ,akkor főleg nem. Mert egyébként csak avasodni szoktak, vagy megbogarasodni.
2014. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat, eddig úgy tűnik, minden oké, már 4 óra eltelt mióta ettem, csak megérezném már ha baja lett volna, bár nem szeretném elkiabálni a dolgot... :D ha reggel sem lesz semmi baj még az is lehet elviszem magammal ebédre a maradékot :D :)
2014. okt. 17. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm 5 éve lejárt római köményt szórt a kajárára rendszeresen, mert azt még az édesapjától kapta - aki meghalt.


Tehát nem lehet tőle bajod. :)

2014. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!