Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a rizsek...

Mi a különbség a rizsek között az árán kívül? Az összetételük szinte ugyanaz. - Sima fehér rizs - Barna rizs - Jázmin rizs - Basmati rizs

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kóstold meg őket és megtudod.

Kulcsszó: "szinte"

2014. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Más a színe - meg van hántolt meg hántolatlan -
2014. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A jázminos picit puhább, mint a "sima"

Meg más az illata

2014. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De árban azért durván van különbség. A "szinte" megér annyit, hogy 2X, 3X drágább egyik a másiknál?
2014. nov. 24. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Barna rizs nem létezik! Az egy nagy átbaszás. Nincs lehántolva. A héja barna csak. A szem nagysága, épsége határozza meg az árát.
2014. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell megvenni a drágábbat -

(Pl. ami előfőzött meg kisebb egységekbe le van csomagolva általában drágább, mint ami egybe van kilós)

2014. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kóstolj meg egy sima fehér rizs után egy basmatit. Mindjárt kiderült. A rizs szeme is más alakú, a főzése, illatáról, ízéről nem is beszélve. Más a fajtája.
2014. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. nov. 24. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:
szakszerű választ nem tudok neked adni, de nekem személy szerint a Basmati a kedvencem, valahogy finomabbnak találom, mint a többit. A jázminrizset is szeretem, ez pergősebb, köretként ezt kedvelem jobban. A basmatit elsősorban rakott ételekhez használom a tapadóssága miatt.
2014. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A basmati és a barna rizs lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz, a többi pedig gyorsan szívódik fel.

Cukorbeteg is IR diétában az első kettő ajánlott.

Én személy szerint basmatit használok, mert a barnát nem szeretem.

2014. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!