Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen húst érdemes daráltatni...

Milyen húst érdemes daráltatni darált húsnak?

Figyelt kérdés

Nem szívesen veszem meg a kész darált húsokat mert ki tudja milyen húst darálnak bele, viszont sok helyen helyben ledarálják. De ilyen esetben mely részeket érdemes daráltatni?


A receptek általában darált sertést és vagy darált marhát írnak, nem jelölik meg a részét.


Egyébként jogos az aggodalmam a bolti darált húsokkal kapcsolatban, vagy nem?


2015. jan. 14. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

A kész darált húsok akkor problémásak, ha hosszabb ideig állnak ledarálva.


De nyugodtan daráltass frissen, azt meg kell tenniük.


Általában comb, lapocka, esetlev császárvég az, amit érdemes daráltatni, az egész sovány húsokból nem jó, mert borzasztó száraz lesz, ha elkészíted.

2015. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Lapocka vagy comb ami jó vagy kolbász hús.
2015. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A magam részéről a lapockát tartom a legjobbnak, mert valóban jobb, ha egy kicsit zsírosabb a húsrész. A disznóhúst mondom most. Persze azért arányos legyen, a sovány-kövér rész. Kiválasztasz egy szép darabot és azt daráltatod le. Ha szerencséd van ,a darálóban nincs előtte beledobált zsíros mócsing, de azt látod,ha olyan, és szólhatsz is, ha nem találod megfelelőnek.

Van ahol fizetni kell a darálásért, van, ahol nem.

Általában csak disznóhúst lehet daráltatni, mert a marhával nem lehet keverni a darálóban,és csak egy darálót üzemeltetnek. Legalábbis a mi városunkban így van.

Marhát inkább tálcásat tudsz venni.

A tálcás csomagoltakról nincs jó véleményem, mert bele lehet futni nem éppen frissbe is.

Másik gondom vele, hogy olyan pépesre darálják, hogy az már szinte kenőcs, és nem normális morzsalékos darálthús.

Persze ez csak az én gondom, nincs azzal semmi baj, ha valaki praktikus okokból a csomagoltat választja.

2015. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DarkLantern ***** válasza:
A bolti előre csomagolt darált hússal jogosak az aggodalmaid. Én futottam bele olyanba is amiben az összetevőkhöz oda volt írva hogy búza, meg hasonlók. Persze ez csak otthon derült ki, mert gondoltam a darálthús az darált hús.
2015. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hol veszed. A normális helyeken az aprólékot darálják le, nincs vele semmi baj. A "nem normális" helyeken meg egyben sem érdemes húst venni...


És tényleg a comb és a lapocka a legjobb.

2015. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a combra szavazok, a lapocka nekem már túl mócsingos.
2015. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!