Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 1130ft-ból milyen hozzávalókat...

1130ft-ból milyen hozzávalókat tudok venni egy kajához?

Figyelt kérdés

amit ha én csinálok jobban kijnnék mintha vennék v.mit készen? ezekre gondoltam nemtudom kitellik e...(minden ami kellenek hozzá azt ebbõl kéne megvenni.)

-kókuszgolyó

-hát tulajdonképpen csak ez jutottt eszembe de várok tõletek tleteket receptekkel hozzávalókkal és áraikkal.


2015. febr. 7. 12:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja persze lehet fôtt kaja is olaj nincs sùtõ nincs só bors van... valami leves vagy rizs vagy v.mi ha tudtok írjatok.
2015. febr. 7. 12:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből egy paprikás krumplit össze lehet állítani pl.
2015. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de nincs olaj a hagymához. az meg 400ft pirospaprika hagyma krumpli meg uborka meg kenyér ez már nem jön ki...
2015. febr. 7. 13:10
 4/11 anonim válasza:
Rántott sajt, rizzsel. Igaz ehhez is kell olaj, de szerintem még talán pont kijössz. Igaz attól is függ mennyi sajtot veszel.
2015. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsu1990 válasza:
csináljál egy zacskós levest.a zacskós leves kb.250ft veszel hozzá 3db krumplit, 2db répát és egy csomag eperlevél tésztát ez összesen kb.610ft.nagyon finom 4főre.
2015. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a rántott sajt az jól hangzik de kelk hozzá olaj liszt tojás meg olyan dara meg sajt meg rizs szval eggyi azért biztos tbbe kerül nem?
2015. febr. 7. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

hány főre?


ha egy fő, akkor ebből lehet csinálni kb 5 adag székelykáposztát


veszel fél kg savanyú káposztát a zöldségesnél

2 fej hagymát

1 csomag rizst

kérsz egy kiskanál pirospaprikát a szomszédtól

és veszel 0,5 kg sertéshúst a hentesnél


vagy csinálhatsz rizses húst is


esetleg fél kg szárazbabot/lencsét sárgaborsót veszel

egy üveg olcsóbb olajat vagy egy doboz sertészsírt

hagymát

egy kg lisztet

10 tojást


és van 4 adag főzeléked főtt vagy tükörtojással


vagy veszel finomfőzelék alapot (mirelit)

tejfölt

1 csomag virslit

lisztet


csinálsz főzeléket (habarással) és sült virslivel



vagy veszel 1/2 kg darált sertés/pulykahúst

hagymát

1 zsemlét

1l tejet

1 kg rizst

2 tojást


van 3-5 adag Stefánia-vagdaltad rizzsel


vagy veszel

1 csomag tésztát + tejfölt+sajtot - és van sajtostésztád


vagy veszel 1 kg krumplit

hagymát

olajat

ecetet


és van krumplisalátád



a fentiek mind kijönnek 1130 Ft-ból

2015. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
húst azt nem veszek fõleg nem sertést nem vagyok vega de próbálom kerülni fõleg nemkész állapotban ha eszek is húst az vagy rántotthus vagy pár szelet kolbász... de viszont a sajtos tészta az jól hangzik. de már elkltöttem bögrés levesre meg chipsekre. majd máskor fõzök
2015. febr. 7. 23:09
 9/11 anonim ***** válasza:

A kókuszgolyó pont rohadt drága, főleg a kakaó miatt, meg egyébként nem is kaja, csak édesség :)

A húst meg ne edd nemkész állapotban, mert beteg leszel tőle. Mindig meg kell sütni/főzni. Azt hittem ez egyértelmű.

Zsiradék szinte minden főtt kajához kell. Ha nem akarsz megvenni egy egész flakon olajat 400-ért, hanem vegyél 10dkg zsírszalonnát, zsírban nehezebb odaégetni a kaját, és még finomabb is lesz, sokkal kevesebb is elég belőle. De ha többször főzöl, tekintsd az olajat befektetésnek...

Az 1130 kifőzdés ár? szóval 1 adagra való? mert abból kb bármit lehet. Még lazacot is:)

És ha főzöl magadnak, mindig főzz 2 napra. 2x simán meg lehet enni ugyanazt, és időben és pénzben is jobban jössz ki. Esetleg főzz 3-4 adagot, és mehet a fagyasztóba, és amikor megint zacskóslevest meg chipset vennél, inkább előveszed és megeszed a rendes kaját.


Vagy valami belsőség, csirkeszív, csirkemáj, sokszor lehet kapni külön, kb. 6-700Ft kilója. A szív az szín hús, nincs benne zsír.


Pl egy szívpörkölt:

10dkg füstölt szalonna (max 200 Ft)

1 kg vöröshagyma (100Ft)

1 kg csirkeszív (700Ft)

pirospaprika(por) (200Ft egy csomag, csak töredéke kell)

só (1 kilós zacskó rendes só kb 100 Ft)

bors (100 egy csomag Ft)


Ekkora mennyiséghez köret mondjuk 200Ftból (krumpli/rozs/tészta, ami tetszik, meg vehetsz még savanyúságot is (cékla 150 egy üveg, aza legolcsóbb)


Ez kb 1700 Ft, minimum 3, de inkább 5 férfi-adag kaja.

És van paprikád, sód borsod a következő főzéshez.

2015. febr. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen egy adag de azért jólkéne vele lakni azt hogy húshoz nem nyúlok nyers állapotban az azt jelenti nem lennék képes hust fözni se sütni de ilyenek hogy szalonna meg kolbász ezt tudom kezelni. de egy hentes üzletbe se tudnék bemenni légzõmasz nélkül(bocs a húsimádóknak...)
2015. febr. 8. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!