Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti elégedettek vagytok a...

Ti elégedettek vagytok a magyar árukkal, élelmiszerekkel?

Figyelt kérdés
Egyre inkább az a tapasztalatom, hogy átvernek, lehúznak, rossz minőséget kapok és nem azt, ami adobozra van írva. Tegnap vettem egy doboz Pannónia kacsamáj zsírjában nevű terméket. Csak itthon kibontás után láttam, hogy ez felvizezett kacsazsír, néhány darab 1 centis kacsamáj-mócsinggal. És a dobozán apró betűvel ott is van, hogy 83% kacsazsír és 17% kacsamáj. Jelzem, nincs benne a 17% kacsamáj sem, csak néhány kisebb mócsing. És olyan vizes ízű, nem tűnik igazi zsírnak sem. A múltkor az extra áfonyás dzsem pedig fadarabokat tartalmazott, és szintén olyan vizes volt, hogy egyben lecsúszott e kenyérről, ha nem kentem a kenyérre vajat, akkor meg átázott tőle a kenyér. A szalámikban szintén állandóan csalódom. Aki élelmiszergyártásra adja feját miért nem akar hosszú távon sikereket elérni, miért csak a gyors meggazdagodás hajtja? Én ezt nem értem.

2015. márc. 8. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyre rosszabb a magyar termékek minősége, és ami ijesztő, az áruk ezzel egyenes arányosan nő... érdemes inkább német vagy osztrák árút venni, nem drágább viszont legalább azt kapod, ami a csomagolásra van írva...
2015. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%
Nekem semmi bajom nincs a magyar termékekkel. Még nem volt negatív tapasztalatom,
2015. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Regebben elvbol a magyar termekeket valasztottam, meg ha sokkal dragabbak is voltak, de egy ideje betelt a pohar. Silany minusegu az osszes! Az arukhoz kepest egyenesen penzkidobas!!! Sajnalom, hogy ezt kell mondanom, de ma minden gond nelkul valasztok kulfoldi termeket, ha annak jobban meg vagyok elegedve a minosegevel. Legyen szo tesztarol, mirelit termekrol, felvagottrol vagy akar papirtorlorol.

Egyetlen kivetel van: Cserpes tejtermekek! 5*!

2015. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy általánosságban azért nem szidnám el a magyar termékek összeségét. Inkább csak vannak dolgok, amikből nem érdemes magyart venni, de hát egyik ország sem tud mindenből önellátó lenni. :)

A másik: a nagyipari, feldolgozott élelmiszerek többsége persze hogy sz@r. - pl az említett konzervek, szalámik, ezek futószalagon készülnek, nincs bennük nagy gondosság.

Az édességekből a Benei viszi a prímet, az mindent alullmúlóan sz@r. De valóban, a legtöbb ipari keksz és csoki vacak, de NEM azért, mert magyar, hanem mert tömegigényt szándékozik kielégíteni. Kiskereskedőktől, kisvállalkozóktól vegyétek a dolgokat, akkor több az esély, hogy nem valami tömeghulladékot kaptok. A fővárosban több helyen is vannak jó kis piacok, ott kell nézelődni.

A harmadik: minnél kevésbé feldolgozott árut kell venni. Pl a magyar gyümölcsök, zöldségek minőségével szerintem nincs semmi baj.

2015. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A kolbászok jó részét már meg sem lehet enni, mert csontdarabok vannak benne. Még a nagy múltú cégek presztízs termékeiben is. A tejtermékekből is szűkös a kínálat, gyakorlatilag több cég gyártja ugyanazokat a fajta sajtokat, míg külföldön rengeteg fajta sajt, sajtkrém, túrókrém van. A magyar sajtok között alig találni tartósítószermenteset. Magyar joghurtok közül nekem az ismertebbek közül csak a bakonyi vállalható. A Cserpes termékek annak ellenére, hogy már nagy tételben készülnek és mindenhol kapható, hozza a jó minőséget. Általánosságban nekem is az a véleményem, hogy nem tömegárut kell venni. Egy jó péktől kenyeret és nem tömeggyártott kenyeret és tejboltokból házi tejtermékeket. Egészen más a tejföl és a többi termék íze, mint a boltinak. A jó minőségért hajlandó vagyok több pénzt fizetni, de ha rossz valami, akkor nem veszem meg, akkor sem, ha magyar. Még valami: amire viszont büszkék lehetünk, azok a jobbnál-jobb különböző fajta boraink nagy borászaink pincéjéből. A valódi bio termékeket nagyon hiányolom a magyar termékek közül.
2015. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!