Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fagyasztott szilvából mit...

Fagyasztott szilvából mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok van itthon,de sürgősen kell a hely a fagyaszóban.
2015. ápr. 11. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

szilvás gombóc, szilvás bukta, szilvás derelye, szilva leves/ gyümölcsleves, rakott tésztába egyik rétegnek szilva, gyümölcstorta ( piskóta + szilva + szilvalés zselatin)


jó étvágyat! :)

2015. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajna a szilvás ételeket csak én eszem itthon....fagyinak esetleg?(lekvár kilőve ugye?)
2015. ápr. 11. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Lekvárt is csinálhatsz belöle, söt még könnyebb, mint frissen. Elöször engedtesd fel, csurgasd le a levét (ezt meg lehet inni gyümölcsléként, vagy ckorral felfözve szörpnek használni illetve zselatinnal elkészítve gyümölcszselének is jó), a sürejét meg megfelelöen füszerezve hamar be lehet forralni kellö sürüségüre.
2015. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor lehet marad a lekvár...ahhoz esetleg egyszerü recept?
2015. ápr. 11. 10:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, még aktuális-e - nem voltam itt közben, de nálam jól bevált, hoyg a lecsurgatott szilvát néha megkeverve alaposan felfözöm, szegfüsezggel és fahéjjal ízesítem. Ha kezd sürüsödni, akkor beleteszek minden literre kb 30-40 dkg cukrot, felforralom együtt és utána tiszata csavaros tetejü üvegekbe töltöm.

Nem teszek bele semmiféle tartósítószert, ha tisztán dolgozol, akkor évekig eláll a lezárt üvegekben.

2015. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!