Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az alábbi gomba milyen fajta?...

Az alábbi gomba milyen fajta? Ehető vagy mérgező?

Figyelt kérdés
[link]
2015. máj. 1. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Elfogyasztás után 10-12 órával ki fog derülni.
2015. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D Azért csak meg lehet állapítani valahogy.
2015. máj. 1. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. meg kell mutatni egy gombaszakértönek.
2015. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol találtad. D: Apám szedett mindig gombát a szomszéd kertjében álló fáról és főzte meg mondván, hogy nem mérgező és tényleg nem volt az. De egy falusi kert udvarban nehezebben nő mérgező gomba, mint az erdőben vagy egy réten távol a lakosságtól. :D Bár szerintem apám érvei sem voltak egyértelműen meggyőzőek. :D Szerintem ne kockáztass, mellesleg fogalmam sincs milyen gomba lehet.
2015. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Legalább jellegzetesebb gomba lenne. Az ilyenekkel élőben is bajom van, bár nem vagyok nagy szakértő, de azért rengeteget gombásztam pár éve. Ha az ember megfigyeli jól a jegyeket, akkor sokszor nem lehet összetéveszteni a gombát valami mással. DE egyrészt vannak nagyon, nagyon trükkös, kicsit sem tipikus példányok, illetve egyes fajoknál nagy a változatosság színben, formában, másrészt igenis vannak ehető fajok, amik annyira hasonlítanak egy mérgező gombához, hogy inkább ne egye meg az ember, ha nem nagyon profi.

Jobb azoknál maradni, amiket egyszerűen lehetetlen összetéveszteni mással, ha megvannak a szükséges jegyek és igazán gondosan analizálja az ember. De ekkor is az ő felelőssége, persze s nem szokták ajánlani ezt sem. Bár egyes fajoknál tényleg nincs veszély, annyira jellegzetes (pl. óriáspöfeteg, de mintha a laskagomba is OK lenne).


S persze van gomba, ami nyersen mérgező, hosszas főzéssel nem, de érzékeny emberek rosszul lehetnek nagy mennyiségtől (a kitin eleve nehezen emészthető) vagy ami mellett alkoholt nem szabad fogyasztani...


De akárhogyan is, én meg nem ennék olyan gombát, amire neten mondták valakik, hogy ehető... Ha 500-an, akkor se. Egypár falat, esetleg több, de ezért kockáztatni az életet... Nagyon, nagyon biztosnak kell lennem a dolgomban. Ami gombák esetében sokszor nehéz.

2015. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

keresd meg:


[link]


[link] #newwindow=1&tbm=isch&q=ehet%C5%91+gomba&revid=125509284


[link] #newwindow=1&tbm=isch&q=gombafajt%C3%A1k&revid=362770266

2015. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!