Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A szójával lehet helyettesíten...

A szójával lehet helyettesíteni a húst? Lehet belőle például pörköltet készíteni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Lehet belőle pörköltet készíteni. Én készítettem. Iszonyat!

De ez ne vegye el a kedved, van, akinek bejön. Az én családom viszont, némi kóstolgatás után, egyöntetűen megszavazta a kidobását, pedig amúgy nem szeretünk ételt kidobni.

2015. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,lehet belőle pörköltet csinálni, tofuból.(még sok minden mást is lehet készíteni belőle.)

[link]

2015. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Én szója kockából szoktam pörköltet csinálni. Vegetás vízben oda rakom főni, közben egy másik lábosban elkészítem a pörkölt alapot majd ha a szója kissé megpuhult akkor bele szűröm a pöri alapba és készre főzöm.

Mi nagyon szeretjük, pedig határozottan húsosak vagyunk de pl nyáron jobban esik mert könyedebb.

2015. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet, csak gagyi utánzatot. Egyszer próbáltam, de mindenkinek hasfájása lett tőle, és nem is ízlett. Még a kutya sem ette meg. Az csak hab a tortán, hogy a szója nagyobb mennyiségben rákkeltő.
2015. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, de nem érdemes :)
2015. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Az 5. hozzászólóval értek egyet. Amúgy humoros cucc, életemben ettem párszor, csak semmi íze s ma már nem eszem meg a szóját, csak erjesztve jobbféle ázsiait (miszó, szójaszósz, natto)...

Egyszer anyámnak sikerült egész jó töltött káposztát csinálni szójával, fel nem fogom, hogyan, bár az is igaz, hogy nekem a hús mindig is a legkihagyhatóbb dolog volt benne, gyerekkoromban sem azt, sem a rizst nem szerettem megenni belőle :D.

2015. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tekintve, hogy szinte bármiből lehet pörköltet csinálni...

amúgy a szója az pont az a féle kaja amit az emberek fele szeret, a másik meg nem.

2015. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Lehet .

Semmi íze ,az állaga is semmilyen,csak egy jóféle fűszerezés tudja (számomra) némileg ehetővé tenni.

Pénzt sosem adnék ki érte . Szerintem az élvezeti értéke a 0-hoz közelít .

2015. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon finoman el lehet készíteni csak nem szabad az első pár próbálkozás után feladni. Először nekünk is mindig papírízűre sikerült, aztán rájössz miből mennyit, hogyan kell. Nagyon ízes, zamatos magyaros ízű ételeket lehet belőle csinálni. Főleg nyáron kellemes, könnyebb mint a hús ezért jobban esik az embernek:)
2015. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én gombapörköltbe próbáltam vegyíteni, hát...

Nem mondom hogy ehetetlen, de valahogy nem volt az igazi.

2016. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!