Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A konzerves készétel képes...

A konzerves készétel képes elállni akár félszáz évig úgy, hogy ehető maradjon?

Figyelt kérdés
Mostanában foglalkozom a harmadik világháborúval, és azon gondolkoztam, hogy a poszt-apokaliptikus Földön lehetséges lenne-e elfogyasztani a konzerves ételeket fél évszázaddal később is. Mivel az ételgyárak nem fognak működni, a termőtalaj sugározni fog, és a levágni való állatok se élnék túl. Így a fosztogatásra lenne rászorulva az emberiség maradéka. (7 milliárd emberből maximum fél milliárd élné túl)
2015. júl. 8. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már azon is meglepődtem, hogy ma vettem tonhal konzervet és 2019-ig eláll. Nekem ez is olyan soknak tűnik :) Biztos, van olyan, ami még tovább eláll. De nem hiszem, hogy 50 évig. Mármint a hivatalos lejárati idő. De attól még lehet jó. Biztosan függ a konzervtől, hogy konkrétan mi az.

Mondjuk ilyen esetben, amit felvázoltál, tuti, hogy mindenki kipróbálná az 50 éves konzervet is, csak legyen mit enni :)

Nat Geo-n vagy Discovery-n volt ilyen sorozat, hogy hogyan készülnek egyes családok ilyen helyzetekre, bunker, kaja betárolás, wc, víz, stb. megoldása.

2015. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A konzervek elméletileg légmentesen zárnak, tehát bármeddig fogyasztható a tartalmuk.


Ajánlom figyelmedbe André Norton: A csillagember fia c. regényét (alig 200 A5-ös oldal).

2015. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bob the builder ***** válasza:
18%
Amiben húsvagy hús származék van az mérgezővé válhat egy idő után. Tavaly majdnem egy egész sapanyol család halt meg mert lejárt szav idelyű halkonzervet ettek. Szóval nem.
2015. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha bárhol levegőt kap, attól persze, meg tud romlani.

De alapban nem, nem romlikmegse hús, se más, mert légmentesen kéne zárjon a konzerv.

2015. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A most gyártott, masszív (nem gyorsfüles) konzervek jó körülmények közt (sugárzásmentes, hűvös helyen) tárolva jó eséllyel fogyaszthatóak maradnának. Ha nincs más megoldás, mert azért nyilván a minősége idővel egyre rosszabb lesz. Az MRE-ről hallottál már? Mert az is opció lehet (ez ilyen katonasági kajacsomag). Illetve lehet kapni (pl ebayről) direkt ilyen hosszútávra eltett kajákat (van aki tényleg készül a világvégére, és betáraz ilyesmiből).
2015. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MRE az ha jól tudom inkább szárított nem? Mármint ott nem konzervdobozban hanem tasakban tárolják, de ki van szárítva minden vagy valami iylesmi.
2015. júl. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az MRE-t jellemzően szárítják (liofilizálják), illetve egyes elemeket, pl a "kenyeret" vákuumos csomagolásba teszik. De láttam már 2.vh-s csomagot, amit 2010 után bontottak ki, és ugyan undi volt, de viszonylag ehető.
2015. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!