Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Holnap lejár a szavatossága....

Holnap lejár a szavatossága. Attól még fogyasztható?

Figyelt kérdés
vettem 50%-ra leárazva túrót, 300ft volt a 450g, és az nekem négy napig jó esti kajának. de holnap lejár. attól még hűtőbe tárolva fogyasztató lesz?

2015. júl. 8. 22:08
 1/5 egy naaagy fan válasza:
100%
Én 1 hetes kefírt ettem. Semmi baja nem volt.
2015. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Húsok kivételével a lejárati időre nuygodtan rá lehet számolni pár napot. Ami rajta van dátum az nem percre pontos, hogy na most 00:01 akkor már lejárt nem jó.
2015. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. A szavatossági idő azt jelöli, hogy min. meddig tárolható baj nélkül. Sokszor tovább is jó ennél, de a feltüntetett dátumig nem szabad megromlania.


A tejtermékek manapság bontatlanul sokszor 1-2 héttel a szavatosság után is jók még. Ha most felbontod, szinte biztos, hogy fogyasztható lesz még 3-4 napig gond nélkül.


Ha nincs gond a szagával, állagával, színével, ízével, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem romlott. Viszont ha kétségeid vannak a fentiek egyikével kapcsolatban, inkább dobd ki.

2015. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg, bajod nem lesz tőle. Én már lejárat előtt is savanyúnak is érzem sokszor, hiába tudom hogy az még normális, én akkor már nem bírom megenni.
2015. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A túró nagyon hamar savanyodik- kényes termék- sokszor szavidőn belül is megromlik, illetve élvezhetetlen ízű.

Aznap, ha jó még bátran fogyaszthatod,de nincs rá semmi garancia, hogy négy nap múlva is ugyanolyan lesz.

2015. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!