Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A csirke, hal es a garnelarak...

A csirke, hal es a garnelarak valoban ennyire keves kaloriat tartalmaznak? Ebedre 150-200 gramm korul szoktam csirket enni de attol teljesen jol lakok. Tengeri nyaralasom soran halra cserelnem a csirket.

Figyelt kérdés
Kaloriabevitel alapon probalok fogyni, neha egy kis futas pluszban. Napi 2-3 tal csirketol nem vagyok ehes es a kaloriaszamito szerint epp csak az 1000-t erem el, ezert vagyok bizonytalan. A valaszokat elore is koszonom.
2015. júl. 22. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban ennyire kevés kalória van bennük. Viszont ha olajon (vagy olajban) vannak sütve, az azért nagyon meg tudja dobni a kalóriatartalmát.

Én is kalóriát számolgatok, és ezzel próbálok fogyni. :)

2015. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igen, ez így van, viszont a szénhidráttartalma nagyon alacsony, és mindenkinek szüksége van CH-ra, mivel elsősorban abból nyerünk energiát. Ha sokáig nélkülözöd, egyszer csak rátör majd egy falásroham, és mindenféle édességet meg egészségtelen ételt fogsz összeenni. Ennek elkerülése érdekében egyél meg reggelire egy kis zabkását, és fogyassz sok-sok zöldséget. (Nem csak a vitamin- hanem a rosttartalma miatt is: a rostban gazdag táplálkozás gyorsítja az anyagcserét, és így a fogyást is.) A gyümölcsöket hagyd.
2015. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon kevés. Ezért is tartom nagyon drágának a csirkét, szinte csak fehérje jön vele, kalóriához más kell. (Engem csak a kalória laktat, sok.)

A halak közt vannak zsírosabbak is, de azok kalóriatartalma is alacsony, miközben a zsír még laktatóbbá teszi őket (bár a fehérje is jó e szempontból, elvben az laktat leginkább). De megnéztem, a nem túl zsíros disznóhús is kevés kalória. A hús nagy része víz nyers állapotban.

2015. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ez nem így van, a testnek nem szükséges a szénhidrátbevitel. Más kérdés, hogy a hirtelen erősen szénhidrátszegény étrend durva és gondokat okozhat az átállás idejére. Én ennél fokozatosabban csináltam, s egyre jobban éreztem magam egyre kevesebb szénhidráttal.

Rengetegen esznek igen kevés szénhidrátot, fogyási célból vagy csak életmódváltás miatt, megvannak a komoly egészségi előnyei, ha jól csinálja az ember.

2015. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Atyavilág...miket összehordasz itt :D "csak a kalória laktat". Eszem megáll. Nem kalóriát eszel, hanem tápanyagokat.


1, Fehérje 1g = 4 kcal

2, Szénhidrát 1 g= 4 kcal

3, Zsír 1g= 9 kcal

2015. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A szénhidrát biztosítja többek között az agyműködést is. Ez sok mindent megmagyaráz. :)


[link]

2015. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magyarul ha megeszek egy kiló halat akkor az olyan mintha alig ettem volna valamit? :)
2015. júl. 22. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, rengeteg fehérjét valamint nagy mennyiségű zsírt ennél meg.
2015. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!