Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyibe kerul nemetorszagban...

Mennyibe kerul nemetorszagban egy havi elelem/szemely?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem kerdezni mennyibol lehetne kihozni egy szemelyre az elelmet/honap. Atlag etelek semmi kulonos amit itthon is fogyasztanek, hus,zoldseg,hal,levesek, nemi nassolnivalo es par uveg sor. Vagy ha 3-4 en osztoznank az kajan kozosen foznenk jelentosen olcsobb lenne? en ugy saccoltam 200 eurtobol kijonne. Igazam van?
2015. aug. 1. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát 200 Euróból nem sok húsra jut, de halra végképp nem - kivéve az olajoshalat :) !!!!!


Szerintem a húsos/halas ételeket akarsz meg többször sört, nassolgatnivalót, akkor legalább 300-400 kell.


Rendes háztartás esetén (nyers alapanyagokból, semmi félkész-kész hozzzávaló), heti max 2-3 húsos nap esetén, és nassolgatás, sör, üdítö nélkül is igencsak odafigyelve jön ki egy személyre a 200-300 euro, ha nem nagyétkü a társaság.

2015. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nincs igazad. Mi ketten vagyunk, és 200 euró körül költünk, de így:

- nem fogyasztunk húst, sem halat, sem tenger gyümölcseit (nem pénzügyi megfontolás, hanem életmód). A hús drága, a hal ára még elmegy. De egy kiló csirke vagy pulyka legolcsóbban is 7-8 euró (előcsomagolt moslék), szárnya vagy combja már van 4-6 euróért is, disznó is van 6-7 között, normális hentestől jóval több. Egy csomag szalámi 1,50-től kezdődik (90-100g).

- a sör, bor, alkohol külön van számolva. Bár a sör itt őszintén szólva olcsóbb, kb. 60 cent egy Paulaner.

- nem eszünk kenyeret, csak ritkán, ha mégis, akkor inkább itthon sütünk teljes kiőrlésűt. A pékárúk ugyanis elég drágák, egy zsemle, kifli vagy croissant 50 cent és 1,50 közé esik. Pl. egy sajtos croissant általában az 1 eurót környékezi vagy túl is lépi, egy teljes kiőrlésű zsemle 50-60 cent. És akkor még a kenyérről nem is beszéltünk :D

- nyáron terem a kertben sok zöldség, gyümölcs


És emellett, tehát hogy 200 eurót adunk ki a boltban:

- ebédelni és reggelizni a cégnél reggelizünk, tehát ez CSAK a hétvégi hideg és főtt és a hézköznapi főtt étel, nassolnivaló, meg néha teszünk el reggelit vagy ebédet, de nem rendszeres jelleggel.


4 embere, hússal, hallal olyan 5-600 euróval kellene számolni, spórolósan, tehát mindenből a legolcsóbbat véve.


De ez Magyarországon is reális. Általában 30.000 ft-ot szokás egy felnőtt ember étkezésére számolni szegényesen, az 4 emberre máris 120.000, és akkor abba tuti nem fér hal, nasi meg sör...

2015. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

En romaniaban elek ott a hal meg a diszno hus korulbelul egy aron van. Jo nem mindegyik fajta hal de amit szoktam venni. (makrela/tokehal) Persze az ilyen lazac/kg 25Euro korul van de nem szoktam itthon sem ilyen dragakat venni.

Gondolom ott nemeteknel is vannak ilyen zacskos levesek ami olcsobb vagy babkonzerv meg hasonlo ami megsem olyan draga

2015. aug. 1. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Konzervezz be Romániában, és felpakolva indulj el. Egy darabig elég.
2015. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hat azert olyan sokat ugysem tudok vinni es megsem ehetek minden nap azt :D
2015. aug. 1. 22:03
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Kétszáz euróra akkor állj be ha dekádozol és havonta hazamész! Ha spórolni akarsz, akkor irány az olcsóbb közértek, norma, lidi, aldi, p!namarket. Fagyasztott zöldségből levesek és főzelékek, a három eurós lasagne például ehető is, finom is, és két adagos. A hús ára ha minőségi akkor nagyon húzós, ha pedig az otthoni áron kapod, akkor nagyon szar. A minap fél kiló csirkeszárnyat fél óráig pucoltam. Vegyél elősütött zsemléket - az is csak estig jó, de harmincöt centért hatot kapsz egy helyett - süsd meg és csinálj szendvicseket. Hotdogkifli plusz üveges virsli két euróból megvan, az is két kaja. Ott szokott a dolog elszállni, amikor már nem csak egy-két dönert eszel havonta, hanem heti egy-kettőt. A mekk, a kfc meg a burkolókirály rohadt drága, be sem érdemes menni! Érdemes otthonról páncélos májkrémet hozni, azzal lehet még nagyot spórolni!
2015. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Hat leginkabb sporolni szeretnek kimenni hoszabb tavra es a leheto legtobb penzt felretenni de azert nem is nelkulozni miatta akar egy evig is. Normalis kajakt enni mint itthon nagyjabol. Nemtudom az ilyen spaghetti,lasagna elkeszites hazilag sokba kerule vagy vannak olyna receptek amiket anyum talalt ki ami nem kerul nagyon sokba itt nalunk gondolom ott sem, 1 szal kolbasz hagyma paradicsompure teszta es maris ebed vacsora megvan. az szerintem ottsem kerulhet olyan sokba.
2015. aug. 1. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
200 euro nagyon kevés, 400-500 euro körül
2015. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

A zacskós leves, fagyasztott étel, konzerv minden, csak nem normális étel.


Ráadásul drágább is, mint főzni. Egy mélyfagyasztott lasagne 1,99-2,99. Ez akkor napi 1 adag. Számoljunk még 2 eurót reggelire, vacsorára összesen. Az máris 120 EUR/fő, tehát 4 főre lazán 500 EUR. És akkor ez silány, szar étel.


Ha főzöl, mint fentebb írtam, ebből rengeteg egészséges étel is kijön.

2015. aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Én egyetemista vagyok, nekem a kaja kijön 100 €-ból havonta úgy, hogy menzán eszem heti 5x. Ha mindig itthon főznék, olcsóbb lenne, viszont a menzai áron több húst engedhetek meg magamnak. Persze függ attól, mennyit fogyasztasz, én átlagos testsúlyú lány vagyok. Szerintem 200 mindenképp elég kell legyen.

Tényleg akkor jössz ki legjobban, ha otthon készítesz ételt, ALDI-ban LIDL-ben, Netto-ban vásárolsz. A minőséggel szerintem nagyrészt nincs baj, és a legtöbb német szerint sem.

2015. aug. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!