Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikaiak tyúktojása szinte mindig tejfehér, nálunk pedig sárgás vagy barnás?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeséget írok, de akármilyen amerikai főzővideót látok a youtoube-on, mindig fehérek a tojások.

2015. aug. 26. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Valaszthatsz. Van feher nagymeretu, feher kismeretu, barna nagymeratu, barna kismeretu, ugyanezek organikus vagyis bio valtozatban, halvany kek, sarga, kis, nagy, bio vagy extra valtozatban stb...
2015. aug. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Valamint létezik dobozos változat is, külön fehérje és sárgája.
2015. aug. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ameriaiaknál a fehér tojás a "divat", azt szeretik használni.


VIszont a tojáshéj SZÍNE és a tojás minösége közt semmi összefüggés sincs, ez nagyrészt a tyúk fajtájától függ, illetve kisebb mértékben a táplálékától is.

2015. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tyúk fajtájától függ. Vannak kifejezetten fehér tojást tojó hibridek.Ott nyilván azt kedvelik jobba a barnahéjúnál, az terjedt el.

Itthon elvétve van már csak fehér, én is egy kistermelőtől rendeltem anno húsvétra csodaszép hófehér tojásokat.

A telefonján meg is mutatta a fehér tojócsirkéit, és kotlóst, a vicc az volt, hogy a kakas fekete volt.Ja mert szaporítani is akarta őket, azt meg is kérdeztem mik kelnek majd ki, zebrapintyek ?:D

Persze az igazság az, hogy a csirke színe teljesen mindegy, vagyis nem alap, hogy a fehér fehéret a barna meg barna tojást tojik, kifejezetten a fajtától függ a tojás színe.

2015. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igy van, ez a pipitol fugg.

De megerositem az elso valaszolot, mert rengeteg felet lehet kapni.

2015. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ott a fehér héjú tojás a népszerűbb, ergo, olyan fajta tyúkokat tartanak, amik ilyen tojást tojnak. A Leghorn és a belőle kitenyésztett könnyű testű hibridek például fehér héjú tojást tojnak. Vagy az Itáliai például. Felénk a legtöbb ember azt hiszi, hiánybetegsége van a tyúknak, azért fehér a tojás és idegenkedik tőle, így a fehér tojások gyakorlatilag ipari felhasználásra kerülnek. Pedig ez semmi más, csak genetika kérdése. Egyébként az Araucana nevű Dél-Amerikából származó fajta például szintén genetikai alapon tojik zöld héjú tojást, amit dominánsan örökít is (keverék utódoknál is zöld a héj).
2015. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!