Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hal szálkájától mennyire kell...

Hal szálkájától mennyire kell félni?

Figyelt kérdés

Több halat szeretnék fogyasztani, de sajnos kiskoromban a rántott halban volt szálka... Rossz élményem lett ezzel kapcsolatban, azóta nem merek folyami halat enni.


A konzerv halakkar már-már megbarátkozok, de a nagyobbakkal még nem.


Mennyire lehet "nem kiszúrni" a szálkákat? Illetve a kisebbek okozhatnak fulladást hasonlót?


Illetve mire kell figyelni a legjobban?


2015. szept. 2. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobban arra figyelj, hogy mindegy milyen halkeszitmenyt vagy sult, fott halat eszel azt edd ugy, mint valami kis nyammogni valo csemeget. Azaz ovatosan, lassan, finoman morzsolgatva es akkor egybol erzed majd a szalkat is, persze elotte jol nezd is meg mit veszel a szadba.

Halat csak lassan lehet enni. Van hogy sult halat csipegetve.

Mostansag a halrudacskak es filezett halak koraban konnyebb dolgod van, de ezeket is ovatosan harald, pici falatokban es lassan. Lenyeg a lassusagon van.

Legtobb baj akkor van a halevesbol, ha valaki ugy eszik egy halat, mintha az egy szelet kenyer lenne es hamm erosen raharap es egybol nyel is. Na ugy konnyu megfulladni.

Es az se szerencses, ha kozben elbambul az ember vagy beszelget. En cdak ilyenkor szi.tam meg, egyebkent soha nem volt kellemetlensegem.

Osszesen ketszer szurodott kisebb szalka a fogaim koze az innyem es a fogam kozotti reszbe, ami hulye erzes, de abbol se lett semmi problema.

2015. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell félni. Inkább kellemetlen, mint veszélyes. Amúgy én is csak filézett halat eszem, még filézni is megtanultam. De nem a félelem miatt, hanem mert nem szeretek csipegetve enni. Én szeretek falni, tömni be mindent, két pofára zabálni. Ez az élet, bogárka. ;)
2015. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire agresszív.
2015. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Semmenyire,legrosszabb esetben elakad a nyelőcsövedbe,az apróbb amit nem veszel észre a szádban,azt egy csipeszel a füllorrgégész már veszi is ki.
2015. szept. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!