Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Heti Hetes most jól odamondo...

A Heti Hetes most jól odamondott az új iskolai reform kajának. Én nem tudom, hogy tényleg olyan rossz-e, de hogy régen az volt, arra emlékszem. Ti nem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 01:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézek TV-t, bár tisztában vagyok vele, hogy egy nagy sz*r.

Jön be ez a sok hülyeség, hogy minimális só, minimális egyéb fűszer, stb. stb.

Kérdem én, a régi emberek akik szalonnát ettek (tömény zsír sóban érlelve), kolbászt, sonkát, hagymát, kenyeret, azok hogy élnek 100 évig?

Ez a sok rák, betegség mind a fiatalok körében jellemző. S miért? Mert a sok szart nyomják belünk, ami még sokkal betegebbé tesz minket.


Ha egészséges kaja a cél, akkor legyen egészséges ne egy 0 fűszeres ugyanolyan rossz.

2015. nov. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Régen rossz volt, bár a tejbegrízt nem tudták elrontani... S a vaníliasodós piskótát sem. A többit igen. Pedig én odavagyok a zöldségekért, de ne legyen már fekete a krumpli és falatnyi zsírdarabos a főzelék...


A mai menzától a hideg kiráz. Ha gyerekem lenne, sót és zsírt pakolnék neki tízóraira, hogy valami hozzávetőleges egyensúly legyen, bár remélem, nem enné meg, amit az iskolában kap... Túl sokat foglalkozom táplálkozással s hát amit csinálnak, annak a közelébe se mennék. Folyton glutén, azt hiszem, tej is, kevés zsír és só... Brrr. Biztos van közte ehető, de a szénhidrát uralkodása nem tud tetszeni, így is túl sokat eszik belőle a mai ember. S az se glutén legyen már. Nem mondom, elképesztően távol áll tőlem pl. a tipikus testépítő táplálkozás is, de azzal közel sem lenne ennyi bajom (sőt semmi, ha nem nekem kell megennem, nekem más való).

2015. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BringaManó ***** válasza:
91%

és tényleg konkrétan azt csinálják: visznek be sót a gyerekek és tanárok, hogy legalább a kaja egy részét ehetővé tudják tenni... :-(

(nekem van 3 gyerekem, meg egy tanár feleségem is :-)

2015. nov. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, milyen fura, hogy eddig mindig azt kellett hallgatni, hogy mert a menza mennyire szar, most meg kiderült, hogy régen olyan jó volt, hogy az emberek még haza is vittek...
2015. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BringaManó ***** válasza:
100%
igen, pont mint a politika a többi része: régen sem volt rózsás, de az utóbbi években sikerült "kategóriát ugrani" (lefelé) – a kaja megálmodása is híven tükrözi ezt
2015. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"most meg kiderült, hogy régen olyan jó volt, hogy az emberek még haza is vittek..."

Na de milyen régen? :D

Amikor én kicsi voltam (röpke 25 évvel ezelőtt), akkor még tök jó volt a menza, sokan hordták onnan a kaját, köztük anyukám is.

Amire én iskolás lettem sokat romlott a színvonal: tollas rántott csirke, emberi köröm a pörköltben, nejlonzacskó darabok a kajában, szarrá főtt tészta - mind, mind csak odafigyelés kérdése.

A mostani kajákkal szerencsére nem vagyok képben.

2015. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Heti Hetesben az egyik élő szereplő beszélt a ma élő apukájáról, szóval nem 25 évvel ezelötti a történet ...
2015. nov. 13. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
A legrosszabb. Porból csinálják azt a moslékot amit 10000 forintért meg is kell enni. Pfuj!
2018. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:
52%

[link]


Porból vagy, és porrá leszel,

A menzán porkaját eszel.

Ámen.

2018. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!