Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 5 hónapja lejárt csoki?

5 hónapja lejárt csoki?

Figyelt kérdés
Az előbb miközben a téli cuccaimat kerestem, találtam egy doboz milka bonbont. Tavaly karácsonyra kaptam, de akkor annyi csokit ajándékoztak nekem, hogy ezt eltettem, gondoltam jó lesz dugi csokinak. De megfeledkeztem róla. Megenni nem merem, de elég drága, ezért nem is dobnám ki szívesen.

2015. nov. 20. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Megtartani megtarthatod(aminek nincs értelme), de megenni tilos!
2015. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Simán megeheted, semmi bajod nem lesz!

-mivel a csokinak sincs semmi baja.

2015. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A csoki lejárati dátuma nem azt jelenti, hogy az után a nap után már egészségre ártalmas, csupán annyit, hogy addig a dátumig garantálja a gyártó a minőségét, az eredetivel megegyező élvezhetőségét. Nyugodtan megeheted, esetleg kóstold meg, és ha avas, vagy más kellemetlen ízt érzel rajta, akkor dobd ki.
2015. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Aki szerint megenni tilos, az elmondhatná, hogy miért.

Legfeljebb nem ajánlott. De az sem azért, mert veszélyes lenne, hanem mert már kevésbé élvezetes. A rajta lévő dátum is azt jelzi, hogy minőségét eddig őrzi meg. De utána nem vált át mérgezőbe, csak az íze, állaga csökken egy nem kívánt szint alá.

2015. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megkóstoltam, nem érzem hogy rossz lenne, de nem eszem meg, mert nem ízletes.
2015. nov. 20. 19:09
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Add nekem!

Én megeszem.

2015. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Lassan egy éve lejárt a csoki dátuma és,hogy egye meg?Na nektek is hiányzik valami.
2015. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Miért ne ehetné meg? Látszik, hogy dunsztod nincs a világon semmihez. Ha tisztában lennél alap dolgokkal, te is megennéd, vagy rákérdeznél mondjuk itt, ahogy a kedves kérdező is tette.
2015. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom beszürkült a csoki felülete. Ez csak az élvezeti értékét csökkenti, ahogy az előzőekben mondták. Max. nem lesz olyan roppanós az állaga. A csokinál ez természetes folyamat pár hónap után. Avasodni a legritkább esetben fog csak, mert az antioxidánsok megakadályozzák a folyamatot. 5 hónap után is simán megeheted, ne hallgass az előzőekre, semmi bajod nem lesz tőle, élelmiszermérnökként mondom ezt.
2015. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Így-így a szürkeség nem para, az csak a kakaóvaj. Mivel a csoki a hőmérsékletingadozása miatt ez kiválik belőle. Különben ez részben mutatja egy csokoládé minőségét. Mivel a jó csokinak a kakaómassza/kakaóvaj összetevőit nagy gondossággal temperálták össze.
2015. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!