Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek egy táblás csoki...

Szerintetek egy táblás csoki 2 hónap után szobahőmérsékleten fogyasztható még?

Figyelt kérdés
Október elején vettem egy táblás csokit, de eltettem a szekrényembe. A szavatosság szerint elvileg jó, de "Hűvös és száraz helyen tárolandó". Szerintetek jó még?

2015. dec. 4. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó, hát szerinted az üzletben hogy tárolják? Hűtőpulton?
2015. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, egy idő után csak megveszik, és így tesznek ki újat. De minden bizonnyal igazad van. :)
2015. dec. 4. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A hűvös, száraz hely az pont azt jelenti, hogy berakod egy fiókba, vagy spejzba. A hűtő az hűtött, ha az kellene, akkor úgy lenne ráírva. A csoki az viszonylag jól eláll, nem kell rettegni rajta.

Amúgy lehet, hogy ezt csak én látom így, de Gyakorin kicsit sokat aggódnak ilyen dolgokon az emberek. Nem, a tegnap főtt kaja még nem romlott. Nem, a lejárati dátum nem azt jelenti, hogy éjfél előtt egy perccel még jó, éjfél után egy perccel pedig már mérgező és meghalsz. Én vidéken lakom, autóval kb. 20 perc az út (busszal hosszabb), de még a hűtlst igénylő dolgokat is haza tudjuk hozni emberhalál nélkül.

2015. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Annyi baja lehet max, hogy talán kicsit megolvadt. Emiatt kell hűvös helyen tárolni. Viszont ha így van, berakod a hűtőbe, és meg is van oldva.


Off:

3., én is épp ezen szoktam rendszerint kiakadni. Az állandó túlaggódás, ami itt van. Pedig nem vagyok egy nagymama korú, akinek ezernyi tapasztalata van, 30-as éveim végén járok, de én is kiakadok rendszerint az általad említett kérdéseken. Kíváncsi lennék azokra az emberkékre, akik ezeket felteszik. Mennyi idősek lehetnek, hogy nőttek fel, hisz az ilyen alapvető dolgok maguktól ráragadnak az emberre miközben felnő, még sokat foglalatoskodni sem kell a konyhában hozzá.

2015. dec. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
mi baja lenne?:D:D
2015. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
10%
Mondjuk szerintem a csoki már nemjó a lejárati dátum körül, fehér lesz és szar ízű. Viszont joghurtot hetekkel a lejárat után is megeszem, ugyanolyan a hűtőből :D
2015. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!