Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mikor kérhetnek pénzt a...

Mikor kérhetnek pénzt a műanyag táskáért? Vettem 3000. -HUF-ért 3 db bejglit és amikor kértem egy müa. Táskát,30. -Forintot kértek. A Lipoi kenyérboltban mindent ingyen becsomagolnak, sokszor még túlzottan is.

Figyelt kérdés

2015. dec. 24. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Háromezret kifizettél és 30 forintért sírsz?
2015. dec. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

kb minden nagyobb bevásárló központban fizetős.ruhaboltokban meg a Douglasban szoktam ingyen kapni.

pár ève ingyenes volt a nagyobb boltokban is(Tesco,Cora) de az emberek marèkra hordták haza, így gondolom emiatt lett fizetős,hogy annyit használj amennyi tènyleg kell

2015. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez kizárólag a cégtől függ, hogy kér-e pénzt.

Pontosabban, mindenhol kérnek, csak van, ahol külön fizettetik ki, meg van, ahol beleszámítják az áruk árába.

2015. dec. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Bármikor, mert az is csak egy termék. Ezt úgy lehet megelőzni, hogy mindig viszel magaddal párat.
2015. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
En az Arkadban tegnap a jatekboltban 14 ezerert vasaroltam 2 nagy jatekot, es a szatyor penzbe kerult....nem akartam elhinni, h nem jar. De nem.
2015. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2012 óta Környezetvédelmi termékdíjat kell fizetni az üzleteknek a reklámszatyrok után. Azóta a legtöbb helyen fizetőssé tették, sokan beépítették az árakba, nagyon kevés üzlet biztosítja ingyen.
2015. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

"2012 óta Környezetvédelmi termékdíjat kell fizetni az üzleteknek a reklámszatyrok után." - Így van. Azóta nincs ingyen szatyor sem a Tescóban sem az Auchanban é szinte sehol.

Ez is egyik kis "ajándéka" a rezsicsökkentés kormányának a most már több tucat "ajándék" közül. De a sok birkuci még mindig azt szajkózza, hogy "egykulcsos adó és rezsicsökkentés..."

Ja, az alsó kulcsot 1%-kal csökkentették, miközben egyidejűleg 0,5%-kal emelték a TB-t, és 2%-kal az ÁFÁ-t. A felső kulcs eltörlése pedig a jövedelemmel rendelkezők alig 10 %-át érintette.

Csökkentették a gáz árát néhány százalékkal, miközben a világpiaci ára közel 50%-kal csökkent.

Fizetsz a telefonálásért a percdíjon felül, fizetsz azért, ha a saját,már leadózott jövedelmedet akarod felvenni vagy átutalni, fizetsz azért, ha bármilyen úton le akarsz menni egy vidéki rokon temetésére, most majd azért is fizethetsz, ha a városban akarsz közlekedni az autóddal, 340 Ft-ot ér a Euro,fizet a gépjármú kötelezőn kívül "baleseti adó", az élelmiszer ÁFÁ-n kívül "chipsadót"... Éljen a rezsicsökkentés! :-)))

2015. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem kérhet pénzt a csomagolóanyagért, ha enélkül nem szállítható el az élelmiszer - vagyis a zsömlédet be kell tegye papírba vagy egy kis zacskóba, vagy ha kimért mákot, babot veszel a zöldségesnél, ingyen kell adja a zacskót, amibe teszi, de nem köteles betenni ingyen reklámszatyorba
2015. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A műanyag szatyron, mint előttem leírták, termékdíj van, na meg egyébként is van egy bekerülési ára, szóval soha nem volt ingyen. A különbség csupán annyi, hogy az egyik boltban elkérnek érte 5-30 forintot, a másikban meg ennyivel drágább a termék, amit megveszel.

Semmi nincs ingyen.

2015. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
60.000 Ft-ért vásároltam a Decathlonban, de ott is csak pénzért adtak volna szatyrot, amit nem kértem, mert azt a 3 tételt kézben is ki tudtam vinni a kocsihoz.
2015. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!