Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Felengedett mirelit dolgokat...

Felengedett mirelit dolgokat miért nem szabad újrafagyasztani?

Figyelt kérdés
A kérdés adott.

2016. jan. 16. 02:37
 1/3 Sulek Péter válasza:
14%
Amikor felengeded felmelegszik rengeteg baktérium kerülhet bele :) és csak azt fagyasztod le, már baktériumos szalmonellás lesz
2016. jan. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sulek Péter válasza:
31%

úgy értettem a betegséggel együtt.

Képzeld el hogy lefagyasztod az ételt, felengeded utána újra lefagyasztod a bacikkal együtt semmi értelme.

Olyan mintha köszös lennél, lefürdessz majd vissza veszed a koszos ruhád

2016. jan. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert fagyasztáskor sérül a sejtfal, így miután kiengedett, már hamarabb megromlik, akár újrafagyasztott állapotában is.


Persze nem eszik ezt olyan forrón.. laktam olyan családnál, ahol az előre pirított darált húst fagyasztották le egy edényben, és amikor kellett belőle, kivették néhány órára, amíg kiolvadt annyira, hogy lehetett a tetejéről szedni egy kicsit, aztán visszafagyasztották. Szó szerint rosszul lettem, amikor megláttam, mert ezt néhány naponta játszották el ugyanazzal az adag hússal. De végül is senkinek nem lett semmi baja.

2016. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!