Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Boltokban a pékárú osztályon...

Boltokban a pékárú osztályon miért nem adnak a higiéniára?

Figyelt kérdés

Főleg a nagyobb boltok, Interspar, Tesconál hiányolom. Rengeteg boltban kézzel kell a zsömlét, kiflit, péksüteményeket kiszedni, ami azért minden csak nem higiénikus. Őszintén szólva még a saját kezem is bepiszkolódik mire oda érek, hát még a más által megfogdosott terméket enni...

Intersparban már láttam, hogy van valamelyikben csipesz, de azzal meg a kiflit, zsömlét lehetetlen megfogni mert vagy meg sem tudod, vagy félúton kiesik...

Normális az, hogy ennyire nem érdekli az embereket és kézzel fogdossák meg ?


2016. jan. 21. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

Csipesszel tényleg nem lehet kiflit, zsemlét megfogni és zacskóba tenni.

Normális ember, ilyenkor a neylonzacskót használja fogókesztyűnek, még, ha az alkalmazottak megsértődnek, akkor is.

De én visszakérdezek, Te milyen megoldást tartanál helyesnek, higiénikusnak?

Számtalanszor látni, hogy akik pékárut vásárolnak, már kint a parkolóban el is kezdik falni, holott, semmi kézmosás nem volt...

Sőt a kisgyereknek is a "koszos " kezükkel adják oda a kiflit, vagy akármit.

Vannak baktériumok, amikkel ha akarjuk, ha nem, együtt kell élnünk.

És nagyon igaz, hogy erre való az egészséges immunrendszerünk.

2016. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Csipesz, nejlonkeztyű ki van rakva. Ha mégsem, akkor a zacsival fogod meg a kiválasztott terméket. Amúgy már magában a "válogattósság" is nagy tahóság, mikor belenyomják az ujjukat a zsömlébe, aztán otthagyják tönkreb.szva (bocsánat, de az ilyen trágya emberektől mindig felmegy bennem a pumpa)

Abban viszont van igazság, amit itt az egyik válaszoló írt, hogy a csipesz megvéd a saját bacidtól, de a másétól nem. Azt ugyanis nem látod, hogy előtted 5 perccel ki tüsszentett bele a zsömléskosárba, fogdosta végig a búrkifliket vagy netán tette vissza a leesett pogácsát, csak nagy léleknyugalommal megveszed.


Szóval két dolgot tehetsz. Vagy tojsz az egészre és nem parázol két bacilus miatt, vagy a pékségben veszed meg, ahol pultból adják, és jobb esetben az eladó ügyel a higéniára. (pékségben is láttam már cifraságot)

2016. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nejlonkesztyűt eddig csak külföldi áruházak pékáru (rövid u-val)-részlegénél láttam, itthon még nem. Zacskóval kell megfogni, ha más nincs, vagy pékségben venni, de még jobb lenne otthon sütni.
2016. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!