Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hűtőben meddig áll el a főtt...

Sowilo kérdése:

Hűtőben meddig áll el a főtt bab? (fekete, vörös, stb)

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségben fogyasztok száraz hüvelyeseket, de elég macerás mindig beáztatni és megfőzni. Úgy tervezem, hogy megfőzök egy hétre valót, kiadagolom dobozokba, bevágom a hűtőbe, aztán ha kell, kiveszek egyet és megmelegítem, így nem megy el vele sok idő.


Eláll egy hétig?


2016. febr. 21. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
tedd be a mélyhűtőbe
2016. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csináld kétszerre, 3 napig biztosan eláll
2016. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mi van még benne. Ha nincs benne hús és tejtermék, akkor simán eláll egy hétig. Én általában vegán kajákat főzök magamnak, és volt már, hogy babos főzelékszerűséget kb. 10 nap múlva ettem meg. Én is többet csinálok egyszerre, de nem minden nap azt eszem, hogy ne legyen olyan unalmas.
2016. febr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is vegán étrenddel kísérletezek. Csak simán natúrban megfőznék egy hétre valót, még csak nem is fűszerezném. Aztán ha kiveszek egy adagot, akkor megy hozzá a rizs, zöldség, sűrített paradicsom, vagy ami épp otthon van.


Ha neked tényleg 10 napig elállt, akkor szerintem teszek egy próbát egy heti adaggal. Köszi!

2016. febr. 22. 22:04
 5/5 anonim válasza:
Ha még jártok erre.. A főzőlében rakjátok el, vagy szárazon (főve) a babot?
2018. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!