Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit küldenétek külföldön élő...

Mit küldenétek külföldön élő magyar ismerősötöknek, mint túlélőcsomag?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm egy ideje kiköltözött és szeretnénk neki kedveskedni egy kis magyar túlélőcsomaggal,amiben nem romlandó élelmiszerek vannak. Kérlek,segítsetek a csomag összeállításában

#élelmiszer #Külföldi; nem romlandó
2016. febr. 25. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Zöldpaprika, hegyes erős paprika - ilyenek külföldön nincsenek. Házilag eltett lecsó, ami ilyesmiből készül, szintén nincs. Házi baracklekvár, befőttek, csalamádé is jó lehet. Klasszikus fehér szalonna, magyar kolbászok, szalámik sincsenek, legfeljebb Pick Téli aranyárban a gourmet boltokban. Bor, pálinka is mehet a csomagba, Erős Pista esetleg, illetve őrölt pirospaprika.
2016. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ciccca baba ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy hol él ismerősöd, de Anglia tele van lengyel boltokkal, ott is sok mindent be lehet szerezni (pl piros paprika) ezért érdemes lenne csak olat küldeni, ami ott nincs

Pl: rendes szalonna, pirosarany, normális lekvár, rendes étkezési paprika,

vagy pl én nagyon válogatós vagyok és itt kint Angliában még nem találtam olyan mustárt illetve májkrémet, ami finom, ezért azt mindig hozok illetve kérek ha jönnek ismerősök

Ha csomagban lehet szállítani törékeny dolgokat, akkor akár néhány üveg bort is bele lehet tenni (bár úgy tudom, hogy ezt csak korlátozott mennyiségben, ebben nem vagyok biztos)

2016. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekam ami a legjobban jött Görögországban: tejföl, kolbász, majonézestorma,
2016. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek, nekem az egyetlen ami hiányzik, az a gesztenyepüré és a túró rudi :). Illetve diót szoktam hozni tonnaszámra, de csak azért mert itt annyiba kerül 100g, mint otthon 1 kiló.


Azon kívül mindent megtaláltam, ráadásul mérföldekkel jobb minőségben, mint otthon...

2016. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!