Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan ártok a legkevesebbet...

Hogyan ártok a legkevesebbet az új fűszernövényeimnek?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy szeretnek mindig friss fűszert használni, ezért vettem par cserepes fűszert. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell leszedni a leveleket a főzéshez? Le kell vágni egy ágat es ugy leszedni a levelet, vagy minden ágról csak 1-2-t levelet szedjek ugy hogy a szárát beken hagyom, vagy hogy? Szeretnem ha sokáig élnének a növények.

2016. márc. 23. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is ha a szupermarktban vetted, akkor jó eséllyel elpusztulnak, mert nem arra vannak termetszve, hoyg tovább éljenek - de megpróbálhatod, hátha szerencséd lesz.


Másrész mindig úgy kell kiméletesen szedni, hogy a hajtásvégeket csíped ki 2-3 levéllel együtt. Így ez alatt újra ki tud hajtani és egyre bokrosabb lesz, és nem kezd el virágozni sem.

2016. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ültesd át őket kicsit nagyobb cserépbe és szépen fognak nőni. Nekem mind szupermarketből van de a bazsalikom, petrezselyem, rozmaring, menta pl. tavasszal-nyáron-ősszel mindig 3-5x akkorára nő mint volt:) télen nem igazán bírják nálam a lakásban mert ahol lenne fény ott túl meleg van a radiátor miatt.


A szedésük eltérő - a leveleseket úgy, ahogy az első írta de pl. Petrezselymet, metélőhagymát vágni kell.

2016. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az #1-gyel abszolút nem értek egyet. Kiváló fűszernövényeket lehet venni, pl. az Aldiban, és a legjobb, hogy hazai kertészetből vannak. A kertemben bolti fűszernövények lettek kiültetve, és mind hatalmas lett, és még szaporítani is tudtam: rozmaring, citromfű, menta, kakukkfű, snidling.


A hozzá nem értéssel lehet kinyírni a növényt. Először is, figyelembe kell venni, hogy a növény milyen körülmények között volt a boltban. Ha hazavisszük, kb. hasonló körülmények közé kell rakni, máskülönben sokkot kap. 1-2 nap után lehet hozzászoktatni a végleges helyéhez. Mint a vágott fenyő esetén karácsony előtt, kint volt a fagyos időben, ha egyből bevisszük a szobahőmérsékletre, óriási sokkot kap, ezért vagy egy verandán, pincében, lépcsőházban eltöltött egy-két nap után célszerű a szobába vinni.


Ha megszokta a végleges helyét, csak akkor szabad átültetni. De előtte keress rá kertészeti oldalakon, hogy az adott növénynek milyen igényei vannak, tekintettel a föld típusára, fényigényre, vízigényre, metszés módjára.


Például népszerű a bazsalikom. Őt mindenképp meleg, napfényes helyre kell rakni, nem igényel nagy cserepet. Tilos túlöntözni, viszont a földjét sem szabad hagyni kiszáradni. A szüret a hajtáscsúcsok lecsípése, így késztethető a növény oldalhajtások növesztésére. Nem egy hosszú életű növény, maximum kétszer szüretelhető le nagy mennyiségben.


Rozmaring: nagy cserépbe érdemes ültetni, van télálló, örökzöld változata (nekem az van a kertben). Szereti a fényt, de félárnyékban is elvan, rendkívül szárazságtűrő, tehát hagyjuk kiszáradni a földjét két öntözés között. A túlöntözéssel kinyírjuk. A szüret gyakorlatilag egyenlő a formára metszéssel. A szárát remekül lehet használni nyársnak is.

2022. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!