Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen íze van az avokádónak?

Milyen íze van az avokádónak?

Figyelt kérdés
avokádó

2016. márc. 31. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Eléggé semleges íze van.
2016. márc. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Mondd el egy vaknak, milyen a piros szín...

Egy ízt nem lehet leírni.

Az avokádónak avokádó íze van.


Amit körül lehet írni, az a "zsírossága". Nem tipikus lédús gyümölcs, tele van értékes zsírsavakkal, amitől az egésznek egy krémes állaga lesz, és magas kalória tartalma.

2016. márc. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
97%
Szerintem kicsit zöldborsóra hasonlít az íze, valóban krémes az állaga. Kicsit meglepő növényke, nem tusom eldönteni, hogy bejött-e vagy sem
2016. márc. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem szeretem onmagaban, mert olyan, mintha vajat ennek.
2016. márc. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit a dióra hasonlít. De egy előző írta a zöldborsót, így tényleg arra is.
2016. márc. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Finom, kellemes krémes állaga van, enyhe ízzel. Sóval, borssal, esetleg citromlével nagyon finom.
2016. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem semmire sem hasonlít önmagában, de fokhagymával, borssal ízesítve, pirítósra kenve finom.Fűszerezés nélkül semmitmondó, maga a gyümölcs, viszont a magjából nagyon szép növény fejleszthető, igaz nagyon lassan ereszt a mag gyökeret, elég érdekes módon kell gyökereztetni :))
2016. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valóban nehéz elmagyarázni, mert nem hasonlít semmire. Én nagyon szeretem magában kanalazni, krémes, vajas, enyhén fűszeres jellege van; a héj alatti vékony, sötétzöld réteg kicsit kesernyés (és ebben koncentrálódik a legtöbb értékes anyag). Éretlenül kemény és savanyú, ez igen kellemetlen élmény.
2016. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is önmagában semleges az íze. Azonban én nagyon szeretem a puha avokádót villával összenyomkodva, sóval, borssal, kicsit citromlével ízesítve. Salátákon,piritóson,szendvicsekbe nagyon finom.:)
2016. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon semleges, zöld íze van. Krémes, viszont még csak nem is elég zsíros, nem tudok mit kezdeni vele.

A zöldborsónak sokkal-sokkal jobb íze van, a vaj pedig sokkal zsírosabb és annak is sokkal jobb íze van, már ha jó vaj...

Az avokádónak szinte semmi, a cukkininek és az uborkának is több van szerintem...


De van, aki imádja. Én poénosnak tartom, hogy gyümölcs létére nem édes, nem szénhidrátos, csak picit zsíros, megpróbáltam megkedvelni, de eddig nem ment... Pedig jó érettet vettem. Szusiba azért jó, mert krémes, íze abban sincs több :)

2016. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!